Kedimde Pire Var

Sueda1234

Arkadaşlar dün kedimde bir tane pireye rastladım ama pire tarağıyla tarayınca yakaladım ne yapmam gerekiyor iki kedim var sürekli kaşınıyordu deri döküntüsü ölüyodu bende alerji sanmıştım ama pire var galiba tarıyorum tatıyorum tarağa gelmiyor evden çıkmayan bir Kedi ne yapayım şimdi ben

8 CEVAP

Pireler lavanta kokusundan nefret eder lavamtayı kaynar sude beklet soğuyunca kedilerine sprey şeklinde uygula ben yapıyorum kedime haftalık hiç bir pire böcek gelmiyor kesinlikle dene

Vermez ben kullanıyorum ben yavru kedime haftada bir hiç bir yan etkisi olmadı güven bana kullan

Emirrckr

Lavanta bu durumda işe yaramayabilir,
Sonuçta kimyasal değil ve pireleri öldürmüyor.
Aksine pireleri kaçırtarak eve yayabilir.
Lavantanın işe yararlığı anca dış parazit sonrası olur yani üzerinde pire yokken.

byzkpln

Öncelikle ilk yapacağınız şey dış parazit uygulamadır. Daha sonra önünüze iki kaseye su alın. Birinde temiz su diğerinde limonlu bulaşık deterjanı. Kedinizi pire tarağı ile tarayın ve tarağa gelen arasına sıkışan pireleri deterjanlı suya batırın tarak ile oradan da temiz sulu kase ile tarağı temizleyin peçete ile kurulayın ve tarama işlemine devam edin. Pireler zıplayan bir varlıktır. Taraktan zıplamadan deterjanlı suya batırmazsanız ölmezler. Dış parazit yaptırmazsanız yine ölmezler. Dış paraziti varsa iç parazitide vardır. Yalanırken yuttuğu pireler iç parazitte yapacaktır. Veteriner hekime gidin yada yapabiliyorsanız kendiniz için bir uygulayın

Emirrckr

Yaz aylarında Stronghold ya da Bayer öneririm,her veterinerde bulabileceğiniz markalardır.

Sueda1234

Zarar vermezmi lavanta kediye zehirlenip napmasın

Emirrckr

Dış parazitinin zamanı geldiyse yaptırın.

Sueda1234

Dış parazitinde düzenli yapıyordum aslında ama neden böyle oldu bilmiyorum o kadar çok değil heralde tarıyorum tarıyorum gelmiyor ama pisliği var kendini bulamyorum iki kedim var birinde bir tane buldum diğerinde bulamıyorum rengi siyah çenesinin altında da pisliği var dış parazit olarak fiproes kullanmıştık bundan devammı ediym değiştiriyimmi hangisini önerirsiniz