Hangi N&D Mama

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Kedime hills tuna balıklı yavru kedi maması aldım kilo alması için ama kedim sevmedi maalesef. Bende çoğu kedinin sevdiğini görünce n&d almaya karar verdim ama hangisini alacağıma karar veremedim.
Sizce n&d kitten narlı tavuklu mu?
N&d kitten balkabaklı morina balıklı mı?
Sizin kediniz hangi kitten n&d mamayı sevdi?

10 CEVAP

LilaMiaLuna

Ve bu aralar n&d mama hakkında çok da şikayet görüyorum, Siz ne düşünüyorsunuz?

Ahudr

Şikayetleri dikkate almani öneririm.

Emirrckr

Biz aylardır morina balıklı balkabaklı karidesli olanını kullanıyoruz,memnunuz.
Veterinerimiz her seferinde gelişimi çok güzel gidiyor diyor.
Kilosu yerinde,iri bir kedi.
Herhangi bir sıkıntı yaşamadık bu zamana kadar.
O yüzden tavsiye ederim.

Şikayetler maalesef her mama da var,dört dörtlük bir mama yok zaten bence olamaz da.
Özellikle N&D,Acana,Orijen'de şikayetlerin fazlalığı tahılsız olmaları ve et içeriğinin yüksek olmaları kaynaklı.
Bazı kedilere ağır gelebiliyor o yüzden hem kademeli geçmek gerek hem de önce deneme amaçlı satın almak.
Zaten sevip sevmeyeceğini,iyi gelip gelmeyeceğini o süre zarfında anlarsınız.
Açıkçası N&D kalitelidir,temiz içeriklidir,eğer severse ne mutlu :)

KimJeongguk

Biz yavruluğunda bile çoğunlukla balıklı mama tercih ettik tüy sağlığına ve deri sağlığına iyi geldiği için. Kanatlı eti içeren mamalardan çoğunlukla uzak durmaya çalışıyorum çünkü alerji oluşturabiliyor zamanla. Balkabağı da tüy sağlığı için harikadır deneyebilirsiniz. Biz Ocean serisinden devam ediyoruz. Prime serisinden almayı düşünüyordum bu sefer ama vaz geçtim Ocean'dan devam. 👍🏻👍🏻

Sevimcolak

Maalesef benim kedimin deneyimi nd de kotu oldu 1 aydır kullanıyorum ancak bugün gözünün üzerinde yaralar çıktı ve çene altında da çıktı bize iyi gelmedi tahilsiz kısır somonlu tavuklu karışık olandan almıştım:/

Coconutbey

Tavuklu narlı kullanmaya başladık ve şükür şuanlık bir şikayetimiz olmadı bizim içerik olarak çok güzel bir mamaymış gerçekten. Tabi yine de deneyip göreceksiniz inşallah sizin kedinize de dokunmaz :)

Midnightoil

Biz ND ve Bozita dönüşümlü kullanıyoruz. ND sadece Quinoa olanı veriyoruz diğer aerilerinden ciddi.manada farklı ve daha iyi geliyor. Bozita da ise geyikliye devam.

fwyxa

tahılsızların protein oranları daha yüksek ona göre seçebilirsin

LilaMiaLuna

Arkadaşlar cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Çoğu cevap balıklı mama almama yönelik tavsiyelerdi ama hepsinin son kullanma tarihi çok yakındı (trend.yoldan alıyorum) bundan dolayı n&d kitten narlı tavuklu sipariş ettim umarım lia'm sever ve sorun yaşamayız.

LilaMiaLuna

Güncelleme: arkadaşlar kedimin mama kabına n&d koyduğum ana yemeye başladı kedim, sonunda sanırım sevdiği mamayı buldum. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.