Kedi Diş Temizliği

BayTarcin

Kedim yaklaşık 3 yaşında hala diş temizliği için bir şey yapmadım. Şimdi başlamak istiyorum geç mi kaldım ve diş temizliği için ne önerirsiniz? Ben matatabi çubuk kullanmayı düşünüyorum tek başına yeterli olur mu?

2 CEVAP

cat_expert

Tartar oluşumu fazla ise maalesef tartarları tamamiyle temizleyemezsiniz diş temizliği yaptırmak gerekir fakat fazla bir tartar oluşumu yoksa yeni tartar oluşumunu engellemek için haftada 2 kez fırçalama yapmanız gerek ağız suyu, toz, matabi gibi şeyler çok etkili değil maalesef.

fwyxa

ben eczaneden aldığın en yumuşak fırçayla fırçalıyorum macunu da ayrı aldım bence bu şekilde yapsan daha iyi çubuktansa