Kuru Mamayi Ne Yapsam Yediremiyorum Lütfen Tavsiye?

aytunccc123

2 aylık yavrularimizi önce yaş ve kuru mamayla baslattik karışık yiyordular iki yavruyu sahiplendirdim daha evvel onlar şuan yeni yuvalarında kuru mamayi severek yiyorlar ama bu kalan iki yavru maalesef benim yaş mama merakim yüzünden kuru mamadan sogudular yaş mamanin içinde bile artık ayikliyorlar sadece kuru mama koydugumda yanına bile yaklasmiyorlar
Yaş mamanin sesini duysalar bacaklarima tirmanmaya basliyorlar schesir kitten kullaniyorum iyi hoş ben verebiliyorum ama artık birini daha sahiplendirecegim yeni yuvasında kuru mama yemezse napacagim diye düşünmeye başladım
Acilen tavsiyeye ihtiyacım var kuru mamaya nasıl alistirabilirim?
Once nd kullandik simdi de hills veriyorum her iki mamadan da var elimizde ama ikisine de burun kiviriyorlar yaş mamanin içinde bazen tane denk gelirse kırıp yiyorlar o kadar ki onu bile artık ayırıyorlar

9 CEVAP

Snzlc

kuru mamayı sıcak suyla ıslatıp su çekince çatalla ezin içine çok az yaş mama koyun karıştırın çok bu şekilde kuru mamanın tadına alışırlar ama dikkat edin ıslanan kuru mamalar çabuk bozulur yaptığınız karışım 30 dk içinde tüketilmeli

aytunccc123

Güncel

Emirrckr

Bizde aynı konudan muzdariptik,
3 öğün yaş mama veriyorduk o derece.
Maalesef halen de tecrübesiziz yani şu an başımıza gelse yine elimiz kolumuz bağlanır.
En mantıklısı başlangıçta hiç yaş mamaya falan bulaşmamak.
Direkt kuru mamayla başlatmak.
Ya da belki karışık.
Ama karışıkta bile işte dediğiniz gibi yine o yaş mamayı arıyor,istiyorlar,olmayınca yemiyorlar.
Biz 3,5 aylık olana kadar ağzına kuru mama süremedik kızımızın.
Ne markalar denedik hepsi nafile tadına bile bakmıyordu ki zaten..
4.aydan itibaren çok şükür biraz biraz yemeye başlamıştı hatta ilk yediğinde o kadar mutlu olduk ki anlatamam :))
O gün bugündür yaş mamaya da aralıklı devam ediyoruz ama kuru mamasını da severek yiyor.
Büyüdü,kocaman bir kız oldu.Kısırlaştırdığımız için de kilosu falan baya yerinde,iri bir kedi.
O yüzden çok dert etmeyin ama siz tabi sahiplendireceğim diyorsunuz o yüzden bir yandan da alıştırırsanız daha iyi.
Aç bırakın yer diyenler oluyordu onu bile denemeye çalıştık yok yemiyordu bizimki.
Annesi yanında olduğu için süte güveniyorlar zaten.
Sizinkilerde öyledir şu an.
Umarım bir yolunu bulursunuz..

aytunccc123

Bende yeseler çok mutlu olacagim yaş mamada yerken bile kitirt sesi gelince seviniyorum oh yiyorlar en azından diye ama suan o kitirdamalar bile azaldi tabakta yas mamalar supuruluyor kuru mamalar öylece kalıyor gelip anneleri yiyor aç bırakmaya hem vicdanım el vermez hemde zaten anneleri var her koşulda karinlari bi şekilde doyuyor belkide ondan böyle seciciler diğer sahiplenilen kardeşlerinin anne sütü gibi bi seçenekleri yok artık sonucta karınlarını doyurmak zorundalar

aytunccc123

Yinede cevap icin tesekkurler insallah mantikli bi tavsiye gelir cunku diger sahiplendirmeyi bu haftaiçi yapmayi planliyorum

Emirrckr

Birde şu an aklıma geldi,
Elinizle vermeyi deneyin avucunuza koyarak.
Bizimki ilk başlarda öylelikle yemişti ya da yere falan koyuyorduk tane tane yiyordu çok tuhaf ama..
Bir siz de deneyin bakalım.
Aç bırakmak değil ama mesela yaş mama da açmayın onun kokusunu almasınlar.Alırlarsa direkt yaş mamaya yönelirler yine.

Emirrckr

Sahiplendireceğiniz kişilere durumu belirtin isterseniz.
Belki anlayışlı olurlar ki öyle de olmalı zaten,ilk aşama da yaş-kuru karışık verir onlarda.(eğer siz bu bir haftada alıştıramazsanız.)

Coconutbey

Yani kediler genelde neye alışırsa öyle gidiyor ama bence aç kalınca mecbur olarak yiyorlar. Genelde hills tüm kedilerin sevdiği mama türüdür aslında. Tek bir mamayı koyun her gün, hep farklı koyarsanız öyle de koku değişik olunca seçicilik yapıp yemiyolar bazen:)

aytunccc123

Deneyecegim o halde teşekkürler