Kedimi Kısırlaştırıdım Kusuyor

Bugün kedimi kısırlaştırdım. 3 gibi uyandı saat 5 te almaya gittim. Saat 8 gibi yaş mama verdim kustu. Sonra kuru mama verdim yine kustu. Şu saat oldu mama versem mi sabahı mı beklesem. Yine kusar mı. Şuan uyuyor halsiz. Hala kendine de gelmedi normal mi

15 CEVAP

O zaman sabaha kadar vermiyorum mama.teşekkürler

Hepinize teşekkürler. Kedim şuan iyi ayıldı iyice su içti. Kanepelere filan atlıyor. Mama arayışında acıktı iyice. Buzdolabından yaş mama çıkardım. Ilımasını bekliyorum. İnş kusmaz. 1 kaşık vercem. Kusmazsa 1 2 saate tekrar veririm.

Ahudr

Benim kedim ertesi gun oglene kadar yemedi ve icmedi hicbir sey olmaz merak etmeyin asil yerse sıkıntı bu narkozluyken gida kusmasi saglik sorunlarina yol acar

Emirrckr

Bizimde veterinerimiz verin demişti o yüzden ilk geceden yedirmiştik kusmamıştı ama iştahı yoktu pek.
Bizimki narkozu çabuk attı,veterinerde bir kez kusmuş almaya gittiğimizde baya ayılmıştı daha eve gelirken arabada bile her şeyin farkındaydı yani.
Getirdiğimizde de boxtan çıktığında dengeli yürüyordu.
Sizin büyük ihtimalle narkozu tam olarak atamamış o yüzden kusmuştur.
Gece aç kalabilir ya problem olmaz,sadece suyu yanında olsun.
Dilerseniz iki kap bırakın,birini devirir eder vs.diye.
Sabahta biraz erken kalkarsınız acıkmış olur çünkü :)
Yeniden beslemeyi denersiniz.

Evet erkek.
Mamasını yedi sabah. Az öncede antibiyotik ile mamasını verdim. Bu sefer kusmadı neyseki. Ama halsiz ya uyuyor. Uyanıyor evi geziyor yine uyuyor normal dimi ya

Emirrckr

Evet evet çok normal,
Bizimki de yatağında uyuyordu genelde.
Rahatsız olmasın ve bir yerlere atlayıp zıplamasın diye ayrı oda da tutmuştuk dişiydi bizimki.

Emirrckr

Narkozu demek ki henüz atamamış,
Kendine gelmemiş olmasından belli.
Yarın sabah yeniden yaş mama vermeyi deneyin.
Hepsini bitirmeyebilir ama kusmaması bile önemli.
Bizimki de o kadar iştahlıdır ama kısırlaştırma sonrası ilk 2-3 gün bir konservenin çeyreğini zor yerdi.
3-4 gün sonra eski haline kavuşacak,merak etmeyin :)

Ahudr

Vermeyin yarin sabaha kadar nargozun etkisi gecmedigi icin surekli kusacak vet uyarmadi mi sizi

Ahudr

Vucut isisini yuksek tutmaya calisin

Vet verebilirsiniz dedi. Bi de iştahlı yedi. Acıkmış yavrum sonra yürümeye başladı yürüdükten sonra kustu. Sabaha kadar aç kalır dimi sorun olmaz

Minos2022

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizim veterinerimiz gece bir e kadar yemek vermeyin demişti. Mama yedikten sonra kusarsa mama su herşeyi kaldırın iki saat sonra tekrar deneyin demişti. Narkozun etkisi baya sürüyor. Uyansalar bile saatlerce halsiz oluyorlar. Sıcak tutmaya çalışın. Çabucak toparlar inşallah.

Ahudr

Aynen anestezi etkisi gecmeden mama ve su verilmez bogulma riski vardir siz isi saglama alın lütfen.Ben kedimi kisirlastirdigim gün sabaha kadar basinda bekledim sarhos gibiydi cunku bir yerlere cikip dusmesin diye ayılmasıda cok uzun sürdü

Coconutbey

Narkozu atması için kusar endişe etmeyin geçmiş olsun

Emirrckr

Evet öyle yapın,
Bu arada erkek miydi?
Dişiyse eğer çok atlayıp zıplamasın,dikişler açılabilir.
Erkekse problem yok.

Ahudr

Normal kormayın yarin daha iyi olur