Kuma Yapmamislar Her Taraf Kaka Olmuş Neyden Kaynaklanır?

aytunccc123

Arkadaslar iki tane kum kabı var birini dün ozellikle temizleyip yeni kum doktum yani kumlar temizdi ama ne hikmetse bu gece ortaliga kaka yapmislar hemde az değil sanki iceri köpek girmiste batırmış gibi görünce şok oldum
Yediklerinden mi kaynakli acaba dün ozel hindi eti gelmisti haslayip fileto yapıp verdim ben suyuyla dişi yavru ve annesi baya iştahlı yediler gecede işte yavrular kuru mama yemiyor sarı erkek olan aç kalmasin diye yaş mama açtım tabi yine anneleride baya yedi hani yaş mamayida kaliteli kullanmaya calisiyorum schesir verdim sadece konserve darbeli gibiydi altından actiktan sonra farkettim kokusunda bi şey yok diye verdim iyi hoş hersey normal ama sabah her yeri kaka içinde buldum
Kokulu değil ilginç bi şekilde yani temizlerken bile zorlamadi ama aşırı yapmislar tek bir kediden midir bilmiyorum o yüzden
Beyaz beyazdi bazıları sanki sindirilmemis gibi öyle
Şimdi de bu sabah hiç mama vermedim azıcık kuru mama koydum sadece

6 CEVAP

Sezgek

Bence bu kaka değil kusma gibi duruyor kaka bu kadar bütün çıkmaz büyük ihtimal çok hızlı ve çiğnemeden yuttular yerken gözlemleyin eğer çok hızlı yiyiyorlarsa kademeli olarak verin yaşa mamayı ya da özel kaplar var kediler mamalarını yavaş yesinler diye onlardan alabilirsiniz geçmiş olsun

Emirrckr

Kusmuk bencede,
Gece kustuysalar sıvı kısmı kurumuştur geriye bu katı kısımları kalmış.
Özellikle ikinci fotoda resmen etler duruyor,sindirememiş kusmuş muhtemelen.
Ayrıca koku yoktu diyorsunuz,dışkı olsa illa kokardı.
Geçmiş olsun umarım ciddi bir problem yoktur.

Emirrckr

Özellikle yaz ayı artık sıcaklar başladı,
Çok fazla et yedirmek ağır gelebilir.
Yavruların yiyebileceği porsiyon zaten bellidir,aşırıya kaçmayın.

Birde yaz ayında konserveler bile çekinceli geliyor bana tabii mecburen alıyoruz ama kargoda vs.sıcakta ya da güneşte kalabiliyorlar.
Ben çok tavuk içerikli almamaya bakıyorum bu aylarda çünkü tavuk daha da çabuk bozulan bir ürün.
Alırsanız da ton balıklı falan tercih edin.
Tavuğu evde haşlayıp verin ama porsiyonlarını iyi ayarlayın.

aytunccc123

Hata bende ya evet akşam üstü haslanmis hindi yediler gece indigimde de hem tavuk konservesi açtım hem balik
Yavrularda olunca yetmez gibi geliyor fazla açıyorum ama cogunlugu anneleri yiyor sonra ve fazla geliyor herhalde giderken kuru mama kaselerini de sonuna kadar doldurdum gece acikirlar diye

Emirrckr

Aşırı besliyorsunuz gerçekten duyunca şaşırdım lütfen bu kadar fazla vermeyin.(birkaç saat içinde hem hindi hem tavuk hem balık yemişler..İnsan bile yese midesi kaldırmaz bu kadar şeyi.)
Ki verseniz de geri çıkıyor işte hiçbir faydası yok.
Zaten kuru mama var,ekstra iki konserve açmanıza da hiç gerek yok.
Bizimde evde iki yetişkin var mesela ben bir konserveyi yarıya bölüp veriyorum her gün ve sadece sabahları veriyorum o kadar.(her öğün iki konserve ayrı ayrı versem yerler mi elbette yerler ama gerek yok.)
Sizde tek öğüne düşürün hem böyle çok maliyetli olur hem de kedilerinize zarar verirsiniz.
Kedisini hiç yaş mama vermeden kuru mamayla besleyenler dahi var,yani kuru mama kaliteli olduktan sonra doyurucu bir öğün onlar için.
Siz muhtemelen yavrular yesin diye açıyorsunuz ama onların da midesi çok küçük fazla yiyemezler zaten.
İlla onlar yesin derseniz de anneyi farklı yere alın ve sadece yavruları besleyin.(ama küçük porsiyonlarda olsun.)
Kalanını da anneye verirsiniz.
Merak etmeyin onlar aç ya da tok olduğunu biliyor,karnı açsa gider kuru mama yer.
Yavrular zaten aç kalmazlar,anneleri yanlarında en kötü giderler süt emerler.

Sevimcolak

Kusmuslar gibi geldi bana da özellikle de kusmukta tüy var sanırım anne kedi kusmus yavrular bu kadar kusamaz