Kulak Akarları Dış Parazit İlacı İle Ölür Mü?

mei

Merhabalar dün yavru kedi sahiplendim. Birkaç piresini tarakla yakalayıp öldürdüm fakat hala kaşındığı için dış parazit damlası aldım. Genelde kulağını ve kafasını kaşıyor. Kulak içinde de kir var. Bu yüzden kulak uyuzu olduğunu düşünmeye başladım. Öğrenciyim bu yüzden veterinerde muayene ettiremem. Dış parazit damlası bile çok pahalı. Aldığım damlanın bu akarları öldürüp öldürmeyeceğini merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler 🤍

8 CEVAP

Cakeyta

Dis parazit damlalari kulak uyuzunu oldurmez. Hicbir sey yapaniyorsaniz 50-100tl’ye kulak temizleme solusyonlari satiliyor, onlardan alin. Bunlar da kulak uyuzunu gecirmez ama kedinin kulaklarini temizleyebilir. Eger kulaklardaki kirin kesin sebebi uyuz ise veteriner hekim tarafindan tedavi edilmesi gerekiyor, baska yolu yok maalesef

Cemalchief

Siz kulagini temizledikten sonra 1 gun icinde icerisinde kahverengi telve kabuk gibi kirler oluyorsa kulak uyuzudur, 1 gun icinde direk kirlenir tabi bu yogunluguda bagli ve caresi oridermyl denilen bir kulak damlasi, bununls bile yaklasik 1 ayda gecrn bir illet ben 2 aydir kullaniyorum ilacta karaborsa ve %90 azaldi suan

Cemalchief

Hocam siz 48 saat temizlemeyin fotograf atin bana bakayim ben kirin yogunluguna, diger postta attiginiz degil ama uyuz icin

Cemalchief

Bazi kisiler stronghold iyi oluyor dedi dis parazit olarak ama ben faydasini gormedim,

HaydutveNazli

Yeni sahiplendiyseniz bir veterinere gostermekte muayene ettirmekte fayda var

mei

2 hafta önce veterinere götürdüm. 3 veteriner kontrol etti ve hiçbir şeyi olmadığını söylediler. Onlar da bu duruma anlam veremediler ve bir veteriner yaş mama yüzünden olabileceğini söyleyip uzun bir süre yaş mama vermememi söyledi. 2 hafta oldu ve hala kaşınıyor :( 3 aylık bile değil ama anormal bir şekilde tüy döküyor. Bu aylarda tüy dökmemesi lazımmış normalde. Herhangi bir şeye alerjisi var mi diye kan tahlili yaptırmak istiyorum ama şu an buna ayırabilecek bir bütçem yok. Mamasını tavukludan balıklıya değiştireceğim. Paramı ayarlayabilirsem de temmuz ayında kedime kan tahlili yaptırmak için veterinere götüreceğim.

mei

Evet temizlememe rağmen kahverengi kirler çıktı. Şimdi fotoğrafını çektim atayım buraya. Veteriner kulak kürdanıyla baktığında uyuz olmadığını söylemişti aslında. O yüzden uyuz olma ihtimalini kafamdan silmiştim :(

mei

Evet temizlememe rağmen kahverengi kirler çıktı. Şimdi fotoğrafını çektim atayım buraya. Veteriner kulak kürdanıyla baktığında uyuz olmadığını söylemişti aslında. O yüzden uyuz olma ihtimalini kafamdan silmiştim :(