Çok Acil Kedime Nasıl Kilo Aldırabilirim Lütfen Yardım Edin

iremdemiry

3 aylık britisih dişi kedim ve aşırı zayıf neredeyse omurgaları elime geliyor bana tam 70 günlükken geldi, keyf diye bi markanın mamasını almıştım öneriyle,2 kere kusma yaşadı kabız oldu ardından ishal oldu ve kan geldi kakasının ardından,iyi bi mama değildi zaten veterinere de götürdüm sorun yok dediler belki de kabız olduğu için rektumunda yırtılma olmuştur dediler.her kakasını yaptığında kontrol ettim kakasında kan yoktu ancak poposunun etrafı biraz kan oluyordu tekrar veterinere götürdüm test yapmadan gayet hareketli iyi dediler,mamasını değiştirme kararı aldım sahiplendiğim kişi advance kitten kullanıyormuş ben de onu aldım içeriği de gayet iyi kaliteli bi mama ilk koyduğum an baya yedi ancak sonrasında kedim kuru mamayı yeni koymazsam yemiyor sürekli kırıp bırakıyor ve kırdıklarını da asla sonra gidip yemiyor. Aşı için test vermeye gittiğimizde veteriner çok şaşırdı çok zayıf kilo alması lazım dedi muhtemelen bağışıklığı çok düşük dedi ve kan almaya çalışırken 5 dk kanı akmadı resmen. Kan testi sonuçları iyi geldi veterinerde çok şaşırdı ben böyle beklemiyordum dedi. Royal Canin kitten önerdi şimdilik kilo alana kadar, mamayı henüz alamadım advance kittenla devam ediyoruz vets plus kitten malt aldım ve yine aynı markanın somon yağını aldım iştahı açılsın diye kedim yağ yemeyi çok seviyor. ve 2-3 gündür ödül maması vermeye başladım çok seviyor ve iştahlı yiyor diye aç kalmasından korkuyorum sürekli mama kabına bırakıyorum yesin diye malt sürdüm yesin diye biraz yemeye başladı mamasını,başka neler yapabilirim lütfen yardımcı olun biraz uzun oldu ama her şeyi anlatmak istedim ona zarar vermek istemiyorum öğrenciyim bütçem de kısıtlı yettiği ölçüde her şeyi yapıyorum

16 CEVAP

iremdemiry

öne çıksın diye tekrar yorum yapıyorum. kızım gitgide daha da zayıflıyor, oyun oynamasında sıkıntı yoktu normalde ancak artık çok halsiz hiçbir şey dikkatini çekmiyor. bazen uykusundan uyanıp yanıma geliyor miyavlıyor mamasını koyuyorum ama koklayıp gidiyor onu gördükçe ağlamaya başlıyorum 2 günde tam 50 gr vermiş şu an 510 gr kaburgalarını sayıyorum resmen. dışkı testi verdim ancak hala sonuç yok yaş mama aldım gelirken biraz kuru mamasıyla karıştırdım 1 tatlı kaşığı kadar yedi. ton balığı verdim iyice yıkayıp, kuru mamasıyla karıştırdım ilk başta yiyor sonra tekrar bırakıyor. önünden alıyorum miyavladığında tekrar koyuyorum. malt veriyorum biraz yiyor ama fazla vermek istemiyorum, somon yağı aldım iştahı açılır belki diye içmiyor kokluyor sadece biraz ağız kenarlarına sürüyorum ancak o şekilde yapabiliyorum. çok üzülüyorum lütfen yardım edin