Çok Acil Kedime Nasıl Kilo Aldırabilirim Lütfen Yardım Edin

iremdemiry

3 aylık britisih dişi kedim ve aşırı zayıf neredeyse omurgaları elime geliyor bana tam 70 günlükken geldi, keyf diye bi markanın mamasını almıştım öneriyle,2 kere kusma yaşadı kabız oldu ardından ishal oldu ve kan geldi kakasının ardından,iyi bi mama değildi zaten veterinere de götürdüm sorun yok dediler belki de kabız olduğu için rektumunda yırtılma olmuştur dediler.her kakasını yaptığında kontrol ettim kakasında kan yoktu ancak poposunun etrafı biraz kan oluyordu tekrar veterinere götürdüm test yapmadan gayet hareketli iyi dediler,mamasını değiştirme kararı aldım sahiplendiğim kişi advance kitten kullanıyormuş ben de onu aldım içeriği de gayet iyi kaliteli bi mama ilk koyduğum an baya yedi ancak sonrasında kedim kuru mamayı yeni koymazsam yemiyor sürekli kırıp bırakıyor ve kırdıklarını da asla sonra gidip yemiyor. Aşı için test vermeye gittiğimizde veteriner çok şaşırdı çok zayıf kilo alması lazım dedi muhtemelen bağışıklığı çok düşük dedi ve kan almaya çalışırken 5 dk kanı akmadı resmen. Kan testi sonuçları iyi geldi veterinerde çok şaşırdı ben böyle beklemiyordum dedi. Royal Canin kitten önerdi şimdilik kilo alana kadar, mamayı henüz alamadım advance kittenla devam ediyoruz vets plus kitten malt aldım ve yine aynı markanın somon yağını aldım iştahı açılsın diye kedim yağ yemeyi çok seviyor. ve 2-3 gündür ödül maması vermeye başladım çok seviyor ve iştahlı yiyor diye aç kalmasından korkuyorum sürekli mama kabına bırakıyorum yesin diye malt sürdüm yesin diye biraz yemeye başladı mamasını,başka neler yapabilirim lütfen yardımcı olun biraz uzun oldu ama her şeyi anlatmak istedim ona zarar vermek istemiyorum öğrenciyim bütçem de kısıtlı yettiği ölçüde her şeyi yapıyorum

16 CEVAP

iremdemiry

bu arada kedim 560 gr

Cakeyta

Royal canin kitten yavru kedinizin kilo almasi icin ideal marka bence de. Sevmeyen kedi ben gormedim henuz. Benim size onerim kedinizin mamasini ogunlu vermeniz. Normalde yavru kedilere ogunlu verilmesi onerilmez fakat yemediginde onunden alip birkac saat sonra mamayi tekrar koyarsaniz bence daha cok yemeye baslayacaktir. Arkadasimin kedisine boyle boyle kilo aldirmistik. Tabii gunde 5-6 ogun verebilirsiniz. Onune koyun, yedigi kadar yesin yemedigini mama posetine geri dokun birkac saat sonra yine verin. Kediniz mamanin kapta beklemesinden hoslanmiyor da olabilir, ogunlu verirseniz bu sorun ortadan kalkar. Onun disinda odul mamasini cok vermenizi tavsiye etmem. Bagisiklik sistemi guclendirici macunlar ya da haplardan da kullabilirsiniz. Bir de veteriner degistirmenizi tavsiye edecegim. Bu kadar zayif bir kedi icin fazla ilgisiz geldiler bana sahsen

iremdemiry

çok teşekkür ederim deneyeceğim mutlaka, vets plus kitten malt kullanıyorum şimdilik eğer yeterli gelmezse immune C haplardan almayı planlıyorum ya da en son artık viyo recuperation kullanıcam umarım bi an önce kilo alır

Cakeyta

Vets plus iyi bir marka ben de kedilerime kullaniyorum. Umarim duzenli kullanimda yavruya faydasi olur. Bir de mama kabini degistirmenin bir tik ise yarayabilecegini dusunuyorum, denemeye deger bence. Aklima baska bir sey gelmiyor umarim bir an once kendini toparlayabilir yavrunuz

Cakeyta

Nasil aklima gelmedi bilmiyorum ama yas mama sizin icin bu durumda kurtarici olabilir. Yine royal caninin tercihen mother&babycat yas mamasi bence kedinize cok iyi gelecek. Ilk basta yas mamaya tane tane kuru mama katarak, daha sonra kuru mama miktarini artirip yas mama miktarini azaltarak ve en son tamamen kuru mamaya gecerek kedinizin yemesini saglayabilirsiniz diye dusunuyorum

iremdemiry

ya çok çokk teşekkür ederim uygulayacağım tavsiyelerinizi 🙏🏻🙏🏻

iremdemiry

mama kabını değiştirmiştim plastikti ilk başta çene aknesi olmasın diye melamin tarzı bi kaba geçiş yapmıştım onun da derinliği fazla geldiği için şu an cam bardak altlığına koyuyorum rahat yemesi için, seramik mama kabı alana kadar bu şekilde idare ediyoruz tekrardan çok çok teşekkür ederm çok naziksiniz

Fatiko

Lütfen royal canin kitten alın onlar bizim evladımız. Bende senelerce çektim ve o mama çok iyi geliyordu şuan kısır olduğu için maalesef kullanamıyoruz onu. RC kitten çok iyi bir mama

sitedizayn

öğrenciyseniz royal canin bütçeniz için zorlayıcı olabilir, bonacibo yavru kedi maması hem ekonomik hemde royal canin den daha iyi içeriğe sahip ayrıca kuru mamayı sevdiği bir yaş mama ile karıştırabilirsiniz

iremdemiry

çok teşekkür ederim deneyeceğim mutlaka, vets plus kitten malt kullanıyorum şimdilik eğer yeterli gelmezse immune C haplardan almayı planlıyorum ya da en son artık viyo recuperation kullanıcam umarım bi an önce kilo alır

iremdemiry

mama kabını değiştirmiştim plastikti ilk başta çene aknesi olmasın diye melamin tarzı bi kaba geçiş yapmıştım onun da derinliği fazla geldiği için şu an cam bardak altlığına koyuyorum rahat yemesi için, seramik mama kabı alana kadar bu şekilde idare ediyoruz tekrardan çok çok teşekkür ederm çok naziksiniz

Cakeyta

Rica ederim umarim soylediklerim isinize yarar , yavrunun saglikla buyudugu haberini bekliyorum dort gozle

iremdemiry

çok teşekkür ederim öneriniz için

iremdemiry

çok teşekkür ederim bakacağım şu an royal canin aldım belki devamında o şekilde yapabilirim.

iremdemiry

çok teşekkür ederim bakacağım şu an royal canin aldım belki devamında o şekilde yapabilirim.