Ağlama Ve Hırlamaya Yardım Lütfen

FulyaC

Yavru köpeğim ağlıyo. O ağlayınca kucağıma alayım diyorum tuttuğum an hırlıyo durmuyo.9. Günümüz beraber son 2.3 gündür böyle.ilk günler bi sorunumuz yoktu.çok hırçınlaştı. Hırladığı zaman hiç taviz vermiyorum susana kadar bırakmıyorum susunca bırakıyorum.ama pek fayda etmiyo gibi elinde olsa benimle kavga edicek.

12 CEVAP

Yarengunes0

Bende bu tavsiye uyacağım kesinlikle yoksa durmaz alışır

aleynapul

yavruya bolca egzersiz yaptırdıktan sonra hırlama ağlama sorununu çözerseniz daha iyi olur yavru yorgun olunca daha iyi söz dinliyor ben yürüyüşten sonra komut öğretmeyi ve istemediğim davranışları düzeltmeyi yapıyorum sakin ve itaatkar oluyor tararsanızda aranızdaki bağ güçlenir a

bsecnl

ne yapınca ağlaması kesiliyor peki. birde enerjisini atamıyor olabilir aşıları bitene kadar onunla oyun oynayın yorulunca mışıl mışıl uyur

FulyaC

İlgilenince ağlamayı kesiyo :) ama çok ilgileniyorum zaten.gecem gündüzüme karıştı o uyuduğu zaman bende uyuyorum uyanık olduğu zamanda onunla oynuyorum.

FulyaC

Oyunda bi yere kadar sürüyo çünkü ısırmak istiyo direk ellerimi alıyo ağzına. Bende hayır diyip kızıyorum kalkıyorum yanından 5.10 dk sonra tekrar oynuyoruz tekrar yapıyo. Bi de uyandığında çişini yapıyo diyr salonda dolanmasına fırsat vermiyorum. Uyanıp kalkyığı an kucağıma alıp çişini yapacağı yere götürüyorum. Oda hırlıyo tabi kucağıma alınca

bsecnl

köpeklerde fikstir zaten uyandıktan ve oyun oynadıktan sonra mutlaka çiş yapmak isterler. zamanla vicut dilinden tuvaletini yapıcagını anlıyorsunuz.

kucakta hırlaması, belki bi tarafı acıyor olabilir onun içinde oyun oynarken vicudunun heryerine biraz daha sert dokunun. tepki vermiyorsa muhtemelen kucağı sevmiyordur.

ağlama konusuda köpekler bişey istediklerinde ya havlar yada ağlama sesi çıkarır. benimkisi çişi geldiğinde ağlıyor. sizinkiside ilgi istediğinde. ya ağlamasına dayanamayıp onunla yoruluncaya kadar ilgilenceksiniz yada ağlamasına göz yumucaksınız. aşıları bittiğindede bol bol dışarda gezersiniz zaten enerjisini attığı için sizinle oyun oynamak yerine yatıp uyumayı tercih edicektir

FulyaC

Çişi gelince arada bırakıyo ortalığa ama kakası gelince yada acıkınca ağlıyo. Kucağı sevmiyo sanırım ama alışması gerekmezmi ? Sonuçta kucağa almam gerekicek zamanlar olucak.ilgi istediğindede ağlıyo :) hep ağlıyoruz .

Zeynepnurk

Ayyy yerim ben onu yaa veterinere götürdünüz mü eğer götürüpde bi sorun çıkmadıysa sizden çok ilgi istiyodur bebiş çünküüü dahaa ☺️

Yarengunes0

Benim köpegim de öyle ne yazıkki bizi ısırıyor hirliyor kucak istiyor sonra işitmeye başlatıyor hirlayiphayir deyince daha çok yapıyor

Yarengunes0

Isıtmaya başlıyor ellerimi kollarımı

FulyaC

Veterinerdeydik bugün dişleri kaşınıyo elinizde tam onun ağzına layık bi kıvamda. Sizle ilgisi yok kardeşleriyle olsaydı onlarlada birbirlerini ısırarak oynıycaklardı. Ama kesinlikle izin vermeyin. İlerde siz neysede birini ısırır büyük dert alırsınız başınıza dedi

FulyaC

Ben daha çok vakit geçiriyorum ve her ısırma girişiminde elimi çekmiyorum onun ağzına doğru hayır diyip sertce itiyorum.işe yarıyor