Kedim Ot* Yedi Ve Kustu

Ardaarw1w

4.5 aylık tekir kedim var. İki gündür balkonda geziyor malum antalyadayız kapıyı açmadan duramıyoruz. Dün ilk kez kustuğunu gördüm iki tane çok ufak yaş mama ile sulu tüy çıkarttı. Bugün iste beyaz köpüklü bir şekilde küp şeker boyunda tek parça bir ot ve tekrar tüy kustu, Aloe vera olma ihtimali var ama çok düşük, balkondakiler ulaşıp yiyebileceği bir durumda değil. Kusalı 1 saat oldu ve hala hiçbirşey yemedi. Dışardan bir sorunu yok gibi, oyuncağıyla oynatırsak oyunuyor ama şuan uyudu. Ne yapmam lazım? Endişelenmeli miyim?

7 CEVAP

Cakeyta

Kedinize malt kullaniyor musunuz? Kullanmiyorsaniz kullanmaya baslayin. Yuttugu tuyleri kusmak icin ot yemis olmasi kuvvetle muhtemel

Ahudr

Bazi bitkiler onlar icin zararli biliyorsunuz o yuzden durumunda bir tuhaflik gozlemliyorsaniz fazla geciktirmeden veterinere goturun

Cennet29

Bazı bitkiler kediler için zehirli. Bence veterinere gidin. Yememesi de büyük bir sorun bence. Evdeki bitlere ulaşamaz diyosunuz ama kedilerin nerelere cıktığını kamera takıp izleseniz hayrete düşersiniz o yüzden bitkilerden vazgecseniz iyi olur

Ardaarw1w

Düzeltme: çıkarttıği ot değil köşesiz kalın bir bitki yaprağı. Evdeki aloe veralar çok büyük ve sivri.

Ardaarw1w

Hayir kullanmıyorum daha erken olduğunu dusunuyorum ama bundan sonra parmağımla azar azar vermeyi dusunuyorum. Yemek yememesi hakkinda bir fikriniz var mı?

Cakeyta

Yavru kedilere malt 1-2cm civari oneriliyor alacaginiz maltin ustunde yazar buyuk ihtimalle. Kusarken halsiz dusmus olabilir biraz daha takipleyin yemek yemeye devam etmezse veteriner hekiminizle gorusun bence

Ardaarw1w

Anladım. Hala oyun peşinde ama bugün 2-3 saat fazladan uyudu tatli kasigi kadar mama yedi baska hicbirsey surmedi ağzına. Su bari içse keşke normalde çok obur bişey bu. Doğduğundan beri ilk kez bu hale geldi korkuyorum