Acil(Kusmuk Fotosu Var!)

aytunccc123

Arkadaslar birkac gündür 2 aylık yavru kedilerimin kustugundan söz etmiştim genelde aç karna oluyor birde özellikle sabahlari bu sefer inceleme fırsatım oldu sanki içinde tüyler var gibi tüy yuttuklari için midir bu kusmalar?
Ne gibi bisey kullanabilirim bide bu yaştaki kediye malt verilir mi??
Fotoğrafı ekliyorum asagi

8 CEVAP

Sezgek

Baya saç teli var sanki kusmuğuna yani bir yerlerden bulup saç yellerinizi yemiş olabilir mi fotoda öyle duruyor çünkü ya da siz uyurken saçınızı yemiş olabilir mi benim kızım saçıma atlaya yemeye çalışıyordu çünkü

melikecgc

2 aylık kedi tüy döküp yutmaz normalde ama mamasını çok verdiyseniz ya da çok hızlı yiyorsa kusmuş olabilir mamanın içeriğinde alerjisi olan madde olabilir en iyisi bir veteriner hekimin görmesi, çok geçmiş olsun 🤍

aytunccc123

Yarın veterinere goturmeyi planliyorum çünkü bi yavru az önce yine kustu maalesef Acana nin yaş mamalarindan vermistim çok az çünkü dün geceden beri anne sütü hariç bisey yemediler
Sarı yavru dün kusuyordu bugün o hiç kusmadi üç renkli kusmaya başladı bugünkü üçüncü kusmasi
Tüy olsa gecerdi diye dusunuyorum kacinciya oldu çünkü keyiflerindede sorun yok ama boylede sürekli endiseleniyorum en azından veteriner görsün bakalım bi

aytunccc123

Melike hanım evet bugün mama vermeyi nerdeyse kestim alerji ihtimalinide dusundum ama iki yavruda da kusma problemi yaşadık biri dün digeride bugün kusuyor
Hastalik olsa halsiz olurdular herhalde ishal falanda yok sadece kusma var bi anda geliyor ve aniden kusmaya basliyorlar çok tuhaf bi şekilde kustuktan sonrada kosturmaya devam ediyorlar yarin veterinere goturecegim

Emirrckr

Görselde bariz kıllar görünüyor ama buradan da net bir şey söyleyebilmek mümkün değil.
Günde üç kez kusması ciddi bir probleme işaret edebilir bence yarın acilen veteriner hekime gösterin.
İki yavruda da peş peşe olması bir şeyler düşündürüyor ama diğer yavru nasıl,iyileşti mi tamamen?

aytunccc123

Diger yavru bugün hiç kusmadi normaldi şimdi gece beslemesinide yaptım schesir kitten ton balikli verdim kuru mama yemedikleri için böyle veriyorum paketin yarisini iki yavru anca yiyorlar zaten aşırıya kacmadim bu gece kusma falan yok çok şükür umarım tamamen gecmistir ama yarın kusmuk bulursam veya kusarlarsa hemen goturecegim

aytunccc123

Icerde ablalari da yaşıyor gündüz geziyor ama gece içeri alıyorum ve tüylü bi kedi birkac tane yuva var ama bazen aynı yerde yattiklari oluyor özellikle cam kenarı favori mekan ablalarinin tuyleri battaniyeye yapisiyor o battaniyede oynarken yutuyor olabilirler mi?

aytunccc123

Saç teli degilde dedigim gibi ablalarinin tüyleri olsa gerek tüylü bir kedi çünkü ve daha önce bu battaniyede oda yatıyordu battaniyede yapısı gereği ne kadar silksemde tüyler yapışıyor cikmiyor gece degistirecegim farklı bisey serecegim bakalım