Anne Kedim Saldırdı

Tutu245

Merhabalar yavrular 37 günlük oldu evime sürekli misafir gelmesine rahmen bu gün gelen arkadaşıma kızım çok kötü saldırdı kızı paramparça etti ilk defa böyle bir olay yaşıyoruz. Bizede tıslamaya başladı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şuan yuvasının olduğu odaya koydum sakinleşmesi için kapalı tutup iyice tedirgenleştirmek istemiyorum ne yapıcağımızı şaşırdık lütfen bir fikriniz varsa yazın kızda yavrusunu dahi sevmiyordu ne olduğunu anlamadık aklım almıyor şuan

7 CEVAP

aytunccc123

Anne kedi psikolojisi çok değişik oluyor valla anlamak zor
Bizimde apartman alt katinda anne kedimiz ve yavruları var normalde komşulara çok yanasmaz etmez ama saldirmiyordu da geçen gün kedilerden hazetmeyen komşu aşağı inmis onu görünce tislamaya hirlamaya başladı bize bile tisladi az daha dursa belki saldiracak
Gecmiste bu adam bunları kovaliyordu mama kaplarini çöpe attigi oldu kuru mama paketlerini falan deldi ilk zamanlar sonra kabullendi şuan sesini cikartamiyor belki içten içten yinede nefret etsede ağzının payını verdik en azından neyse diyecegim o ki bu canlilar kötülük yapanı asla unutmuyorlar belki içten içe sevilmediklerini bile anlayıp o duyguyu hissedebiliyor çok içli hayvanlar gerçekten kimin sevip sevmedigini anliyorlar
Arkadasiniz hakkında öyledir diyemem bu sadece bir örnek belki arkadasinizda farklı bi kokuda olabilir üstünde örneğin farklı bi kedinin yada köpeğin kokusunu falan almis olabilir daha önce görmediği biriyse yabancı olup tehlike sezmis olabilir yavruları olan anne kedi ekstra tetik ve kuruntulu oluyor maalesef

Cennet29

Kimse sevmeye de gelmesin artık bence. Anne kedi strese girmiş belli ki. Hiç üstüne gitmeyin ve sevdiği şeyler yapmaya çalışın yaş mama ödül maması verebilirsiniz oynamayı seviyosa biraz oynatıp ilgilenin stresini atsın

Emirrckr

Evet bu dönemde gerçekten hassas oluyorlar,
Komşularınızın çocuklarını tanıyıp güvenmiş olabilir belki o yüzden bir şey demiyordur.
Daha önce de anne kediyle vakit geçirmiş çocuklarsa,yabancı olarak görmüyordur onları :)

stellabennett

insanlarda annelerin bu süreçte hormonlar yüzünden çok garip bir hal aldıkları gibi kedilerde de böyle bir durum oluyor olabilir belki çok emin değilim ama tahmin yürütüyorum sadece bir süre eve birileri gelmese zamanla geçer diye düşünüyorum

Tutu245

Evde hayvanıda yok daha öncede gördü anlayamadım gerçekten kızı hastsnelik etti resmen ama onun dışında her gün apartmanımda komlularımın çocukları hem pradayı hem yavruları sevmeye geliyorlar onlara hiç yapmadı anlayamadık bizde bakalım şuan kapalıydı saldım sakin duruyor ama

Tutu245

Yok uzun bir süre eve misafir çağırmayı düşünmüyorum gerçek anlamda kedimi tanıyamadım içinden panter çıktı. Şuan evi gezip her yeri. Kokluyor hala tedirgin galiba

Tutu245

İnşallah bizde şuan pek yaklaşamıyoruz yavrulara