Kedi Alerjim Varmi Detayi Okurmusunuz :)

6 gun oldu kedimi sahipleneli,yuksek derecede polen alerjim var fakat eve geldigimde geciyor ama kedim geldiginden beri bogazimda bir giciklama ve oksuruk oldu , daha once kedili ortamlarda bulundugumda boyle bir sorun hic yasamadim kedi alerjisi olabilirmi?

8 CEVAP

huqi

Evet olabilir, öksürük yapıyor ama 6 gün kısa bir süre gibi geldi bana, ben kedimi sahiplendikten 1 ay sonra falan belirtileri yaşamaya başlamıştım yoğun alerjim var.
Sizin polenlerle de alakalı olabilir, umarım kedinizden vazgeçmezsiniz :(

Vazgecmeyi dusunmuyorum kedi alerjim var ise bununla nasil yasamam lazim ? Alerjiyi azaltan mamalar varmis ise yariyormu

Ceraunopile

Kedi alerjiniz olabilir benim de polen alerjim vardı kedimi sahiplendikten sonra sürekli öksürük hapşırma ve nefes darlığı olmaya başladı kendim doktora gidip ilaca başladım şimdi daha rahatız bir kulak burun boğaza görünün ilaçlar ile alerjinizi kontrol altına alabilirsiniz alerjinizin çok arttığı dönemlerde kedinizi yatak odanıza almayın daha rahat olacaktır sizin için

Dann

Biz de alerjiye sebeb olan şey kredilerdeki bir protein, Proplan markasının bir mamasının kedi alerjisi için üretildiğini bu proteinleri durdurduğunu ve insana bulaşmasını engellediğini söylemişti veteriner. Bu ürünü bir araştırın isterseniz.

HaydutveNazli

Benim de oyle olmustu geceleri oksuruk uyutmuyordu sonrasinda 2 hafta da yorgan dosek yatmistim ama zamanla iyice azaldi eger azalmazsa devam ederse dr a gorunursunuz

IIREMMM

geçmiş olsunn ,yazılanlara ek olarak doktora başvurup ilaç reçete ederse onları da kullanabilirsiniz benim kardeşimde de yoğun alerji var ama ilaçları kullanınca atak yaşamıyor böyle dönemlerde kedisinden uzak duramıyor da insan, inatla daha çok öpesimiz geliyor :) bir de ek olarak alerji iğnesi de var 10-15 yıl koruma sağladığı söyleniyor biraz ücreti yüksek diye biliyorum ama bir soruşturabilirsiniz

IIREMMM

ayy bu arada kediniz de çok tatlıı minicikkk :) birlikte güzel günleriniz olur umarım

stellabennett

bence bir doktora gözükün eğer alerjiniz varsa bile hafif olabilir ve spreyle falan daha sakin geçebilir fakat bazılarının alerjisi şiddetli oluyor onu öğrenin geçmiş olsun