Arkadaşlar Acil Lütfen

mrayT

Kedim 8 aylık,dişi ve henüz kısırlaştırmadım.Kakasını yaptıktan sonra poposunda bu şekil kanlı akıntı gördüm.Ne zamandır böyle bilmiyorum bu 3. Yakalayışım öncesinde kakası biraz sertti kabız olduğundan kan geliyor diye düşündüm ama kakası normale döndü ve sanırım kabızlıktan da değil.hemen temizliyor diye önceden fark etmedim galiba.İç dış parazit damlasını 2 hafta önce yaptırmıştım.Parazit olduğunu düşünmüyorum karnında şişlik de fark etmedim.Ama bu 3 haftadır hafif iştahsız sanki yani yemek yiyor mama kabına da gidiyor ama azar azar yiyor.Bunun nedeni ne olabilir? Yarın vete götürecem.Pyometra'dan biraz şüpheleniyorum çünkü ilk kızgınlığa girmeden önce böyle bir şey fark etmedim.1 hafta arayla 4 kez kızgınlığa girdi.En son kızgınlığa 3 hafta önce girdi ama bu durumdan sonra bunu fark ettim.Sizce neden oluyor.Pyometra ise tedavisi nasıl olur? Kısırlaştırırsa geçer mi?ve pyometra tedavisinin normal fiyatı nedir? Öğrenci olduğum için fiyatı önceden bilsem çok iyi olur

9 CEVAP

mrayT

Fotoğrafı yükleyemedim.Ama hafif kanlı ve salya şeklinde akıntı düşünün.Sadece kakasını yaptıktan sonra oluyor

HaydutveNazli

Pyometrada rahmi direkt aliyorlar ben gecen yil bu zamanlar gece yarisi sokakta arkasi kanlar icinde bir sokak kedisini goturmustum 6000 odemistim cok vicdansiz insanlardi sokak kedisi diye onemsemediler ben iyilessin diye herseyi yapmistim ama insallah beni kaziklamiskardir da suan o kadar pahali degildir

mrayT

FOTOĞRAF ATMAMIŞIM HEMEN ATIYORUM

KimJeongguk

Acil veterinere gitmeniz gerek.

blue_hpood

pyometra kedi rahminde oluşan bir enfeksiyonmuş. sizinkinde popodan kan geliyor sanırım. bu da tehlikeli ama bence pyometra değil. belirtiler arasında kanlı dışkı yazmıyor. acilen bir veterinere danışmanızda fayda var. ücret içinse hiçbir şey söyleyemeyeceğim maalesef..

Cemalchief

Mama degistirdiniz mi yakin zamanda

HaydutveNazli

Pyometrada rahmi direkt aliyorlar ben gecen yil bu zamanlar gece yarisi sokakta arkasi kanlar icinde bir sokak kedisini goturmustum 6000 odemistim cok vicdansiz insanlardi sokak kedisi diye onemsemediler ben iyilessin diye herseyi yapmistim ama insallah beni kaziklamiskardir da suan o kadar pahali degildir

HaydutveNazli

Pyometrada rahmi direkt aliyorlar ben gecen yil bu zamanlar gece yarisi sokakta arkasi kanlar icinde bir sokak kedisini goturmustum 6000 odemistim cok vicdansiz insanlardi sokak kedisi diye onemsemediler ben iyilessin diye herseyi yapmistim ama insallah beni kaziklamiskardir da suan o kadar pahali degildir

Sevimcolak

Daha önce kabız olduysa oradaki kılcal damar çatlamasından kaynaklı kan geliyor olabilir bu da tabii demirin hızla vücuttan azalmasına sebep olur yani gitmeniz mutlaka gerekli, kabızlığının geçtiğine yüzde yüz emin olamazsınız size göre dışkı normaldir ama yaparken gozlemlemeniz lazım miyavlamasi varsa ya da çok fazla eşeleyip dönüp duruyorsa zor yapıyordur.Ayrica kisirlastirilsa cok iyi olur.