Kedim Tirastan Sonra Odama İsemeye Başladı?

Kedim British Longhair erkek ve kısır değil. Aşırı derecede pirelenmisti hiçbir şey fayda etmedi biz de tıraş ettirdik. Eve geldiğinden beri 2 gündür odaya isiyor. Yatağın üstüne 2 kez isedi, 2 kez de yatak arkası ve dolap arkasina isemis. Kum kabini sabah tamamen bosalttim hala kuma çişini yapmamıştı bir baktım ki yatagin arkası çiş... Kum kabına alip goturuyorum direkt kaçıyor surekli odama girmek istiyor odayı temizledim kedi köpek leke çıkarıcı ile kapısını da kapattim. İnsallah kumuna girer evin başka yerlerine yapmaz. Sizce Tirastan dolayı strese girmiş ve tavır aliyo olabilir mi? Ne yapmam lazım? 2 haftaya bebeğim doğacak acilen çözüm bulmam lazım. Kisirlastirirsam geçer mi bu durum? Bugün sevdik ettik ödül maması verdik oynadık kendine gelsin diye inşallah bir daha yapmaz. Yardimci olabilir misiniz?

6 CEVAP

AhsenAise

evet traş kedileri dehşet strese sokuyor ve sizi kendince protesto ediyor,şuan değil de biraz sakinleştince hemen kisirlastirin

aslihan_e

Sonuçta psikoloji her zaman aynı şekilde çalışmaz. İlkinde aynı tepkiyi verecek diye bir şey yok. Kesinlikle strese sokar traş.

Cennet29

  1. Demişsiniz de hani pirelendi diye traş ettirmiştiniz öncekinde de canınız istedi diye mi ettirdiniz. Ne olursa olsun kediler TRAŞ EDİLMEZ. Nasıl üzülmüş hayvan ya 😭

Sevimcolak

Ben de tirasa karşıyım 1 hafta kendine gelemiyor evdeki diğer kediye tıslıyor diyenler de var hem anestezinin etkisi hem veterinere gitmis olmak bir de tabii cok sevdikleri tuylerinin gitmesi tıraş stresi vs birkaç gün sürer

Sevimcolak

Şu ara kısırlaştırma yapmayın ust uste anestezi almak hayvanı hasta eder kendine gelemez

Ama bu 2. tıraş ettirmemiz öncekinde böyle şeyler yapmamıştı. Daha önce koku da bırakmadı kizandayken hatta kumu pis de olsa gider kuma yapardı🥺