Kedim Beni Isırıyor Acil

Kedim oyun amaçlı da olsa sürekli elimi ısırıyor elimi saklıyorum kolumu yüzümü ısırıyor ne yapmam lazım nolur yardım edin

5 CEVAP

sonyak

Küçükse, seni ıssırdığında ensesinden tutup kendinden uzaklaştır. Kedinin dikkatini hemen başka bir şeye çek Oyuncaklarla oynatabilirsin. Büyüdükçe unutacaktır ısırmayı. Eğer yetişkinse sesini yükseltip hayır demelisin. Kedilerin derisi kalın olduğu için seni de kendi gibi zannediyor. Birde çok hırpalayarak sevme kediler kısasa kısas canlılardır.

Cennet29

Isırdığı zaman kolunuzu bacağınızı çekmeyin yüksek sesle şşşşşş diyin. Bu komutu öğretin hayır demek oldugunu anlayacak ve yapmayacak artk. Isırma zamanlarında hemen peluş minik bi oyuncak atın önüne onunla oynatın onu hırpalasın. Hatta kedi oltasına anahtarlık avuc kadar peluşlar var onlardan bağlayabilirdiniz. Onu tartakladıkca sizi bırakacak

Catsusam

Evde başka kedi yoksa onu ısıran da yok demektir. Canınızı yaktığını anlamıyor. Arkadaşların yukarıda çok güzel önerileri olmuş.

Fistik23

İsırdığında bir kere uzaktan su sıkın yıkarcasına değil ama az sonra tekrar ısırdığında şişeyi sallayın ısırmaz ben her yöntemi denedim olmadı sadece bu yöntem işe yaradı ama poposunu falan avuçladığım zaman sinir olup ısırıyor (poposuna dokunun masından hoşlanmaz ve koça popoludur ) yinede ısırdığında can yakmıyor onun dozunu öğrendi büyüyünce

HaydutveNazli

Isirdiginda oynamayi birakin kalkip gidin bi sure sonra anlayacaktir