Kedim İlk Kez Çiftleşicek Yardım

MerveeMia

Merhaba kedim dişi ilk kez çiftleşicek erkek adayını kendimiz ağırlayacağız karşı tarafında ilk eşleşmesi olucak yavru dağılımını babalık hakkını sözleşmesini biliyorum lakin onun harici bilmem gereken yapmam gereken bişey var mı erkek gelirken mamasını getircek tuvaletinide getircekler mi mama işini nasıl yapicam farklı mamalar yiyorlar ya da kaç gün kalıcak en az bunun gibi şeyler tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim 🙏🏻

8 CEVAP

Cennet29

Bilmen gereken bu siteden gitmen. Eş adayıymış çok komiksiniz

Emirrckr

@Lalis evet birde cins kedi hepsi.
Yeni doğacak yavruların da acı çekmesi demek bu.
Hala nasıl bilinçlenemiyoruz anlam veremiyorum.
Amaç eminim üretim değil o konuşmalardan anlaşılıyor ama sırf zevk için çiftleştirileceği bariz belli.
Madem evde koşuşturacak yavru kediler istiyorsunuz,buna imkanınız var,gidin sokaktan sahiplenin.
Hepsi yardıma ve yuvaya muhtaç.
Ve en azından özünde sağlıklılar.
İyi bakıldıkları takdirde en az 15 yıl hayatınızda yer edinirler hem.
En uzun yaşayan kedilere baktığınızda dahi hepsinin sokakta görüp kafanızı çevirdiğiniz tekirler-tortoisesheller,calicolar,sarmanlar,smokinler vs.olduğunu anlayacaksınız.
Çünkü özünde en sağlıklı canlar bunlar.

KimJeongguk

Sokakta birsürü evsiz, terkedilmiş, hasta kedi varken kalkıştığınız iş sizce doğru bir iş mi? Bu hayvanlar gerçekten ahlarını büyük biçimde alırlar insanlardan.

IIREMMM

Gerçekten arkadaşlarımın bütün yorumlarına tüm kalbimle katılıyorum, ağzınıza sağlık. Madem böyle bir işe kalkışıyorsunuz bütün detaylarına da vakıf olmanız gerek diye düşünüyorum, şimdi bahane olarak diyeceksiniz ki bir kez anneliği tatsın istedim,ben bu tarz yorumları da çok gereksiz ve cahilce buluyorum, sadece o masum can için üzülüyorum sizin gibi düşünen kişilerin elinde oyuncak oluyorlar

Sevimcolak

Kısırlaştırın arkadaşlarıma canı yürekten katılıyorum kedinizin iyiliği düşünerek yazılmış yorumlar hepsi de hayvanlarda annelik babalık kardeşlik gibi insana özgü duygular yoktur.

Lalis

Üzülerek söylüyorum ki bilgilerinize baktığımda eklem rahatsızlığı geni olan ve daha sayamayacağım bir sürü sağlık sorunuyla doğmuş yani dünyaya bir sıfır yenik başlamış cins kedileriniz olduğunu görüyorum maalesef.Bizlerin söylediklerini kulak arkası etmeyin lütfen internete baktığınızda bu cinsteki kedilerle ilgili bilimsel bilgileri bulup okumanızı tavsiye ederim.Bakmayin böyle rica minnet gibi yazmama çok kızgınım bu tür işlere kalkışanlara zaten sıkıntılı olan hayvanlara birde üstüne yavrular almak istemek bencillik değil de nedir?
Analık hakkı babalık hakkı hangi mamayı yiyeceği sorularından öte ben ne yapıyorum ya bir dakika diye düşünürseniz can dostlarınız için duyarlı davranmış olursunuz.

Emirrckr

Kedinizin sağlığını gerçekten düşünüyorsanız lütfen yol yakınken dönüp kısırlaştırın.
Geçtiğimiz aylarda kedimin kilosu düşük vb.gibi sorular açmışsınız.
O zamanlar kilosunu çok önemsediğiniz kızınız,şimdi doğacak bebeklerini emzirirken iyice eriyecek maalesef.
Annelik onlar için bir duygu değil içgüdüden ibaret,keşke babalık hakkı bilmem ne araştıracağınıza kedinizin sağlığı için daha önemli olan bu doğumun riskleri,oluşabilecek komplikasyonları araştırsaydınız.
Annelik dediğim gibi onlar için sadece birkaç ay boyunca salgılanacak hormonları sonucu içgüdüsel bir davranış.
İlerde"ah benim ne güzel bebeklerim vardı",
"ah ben ne güzel bir anne olmuştum,iyiki anne oldum,yavrularıma çok iyi bakmıştım." vs.diyeceğini zannediyorsunuz herhalde.
Oysaki yavruları evden gönderdiğinizden birkaç gün sonra hepsini unutacak.
Çok değil birkaç hafta sonra bir araya getirseniz tanımayacak ve saldıracak belki de..
Sırf kendi zevkiniz için onun üzerinden anneliği tatsın bahanesine sığınmayın lütfen.

stellabennett

tek yapmanız gereken bu işten vazgeçmek ve kedinizi uygun zamanda sağlığı vesaire normalse kısırlaştırmak izdivaç yapmaya inanın gerek yok