Kilo Kontrolü İçin Hangi Kedi Maması?

Ayca00

Merhaba, şu an proplan somonlu ve pirinçli mama kullanıyorum. Kedim 1 yaşında tekir/sarman. Kilo kontrolü için hangi mamayı tercih edebilirim? Şu an kilosu ideal fakat bu kiloyu korumak için bir mama arıyorum, ek olarak sürekli evde olduğuna pek hareketli değil ve sakin. Hangi mamayı önerirsiniz genel sağlığı için de?

3 CEVAP

KimJeongguk

Kısır değilse Royal Canin Fit32 tavsiye edebilirim kilosunu çok güzel koruyor. Biz kullandık ve asla kilo alımı olmadı bu mamada.

Ayca00

Evet sepetime ekledim ama kedim balıklı mama seviyor sadece fit32ninde balıklısını bulamadım :(

KimJeongguk

Sanırım bütçeye uygun balıklı olarak tahılsız bi N&D'de var ama ben N&D'nin tahılsız mamalarını uzun süre kullanmanızı tavsiye etmem protein değerleri çok yüksek ve kedinin böbreklerini yorar idrar yollarındada sıkıntı çıkarabiliyor yüksek protein değeri. Biraz bütçeyi aşabilirim diyorsanız Orijen Six Fish Tahılsız kedi maması kullanabilirsiniz.