Kedi Kusmasi

Arkadaslar 7 haftalik kedim daha asi olmadik bugun kuscak gibi oldu öğürdü ama kusamadi dedilerki daha asi olmadigi icin soluncan gibi seyler kusabilir bunun insan sagligina bi zarari varmi. Haftaya asi olacak ic dis parazit, birde ortalik yere kusuyorlarmi ?

8 CEVAP

aslihan_e

Ortalık yere kusabilir tabi ki, genelde beton yerine halı-paspasa kusmayı tercih ediyorlar nedense. İnsan sağlığına ne denli zararlı olduğu parazit çeşidine göre değişir. Kedilerde daha çok tenya bulunur, yumurtalarını yutmadığınız sürece size geçmez. Çiğ et türevi veriyorsanız kist yapan parazit kapma ihtimaliniz oluşur.

aslihan_e

Ortalık yere kusabilir tabi ki, genelde beton yerine halı-paspasa kusmayı tercih ediyorlar nedense. İnsan sağlığına ne denli zararlı olduğu parazit çeşidine göre değişir. Kedilerde daha çok tenya bulunur, yumurtalarını yutmadığınız sürece size geçmez. Çiğ et türevi veriyorsanız kist yapan parazit kapma ihtimaliniz oluşur.

Cig et vermiyorum kuru mama veriyorum asini olacak 9.haftasinda ic dis parazit, fakat ara ara patisiyle kendini kasiyor normal mi

Fistik23

tüylerini ayırın bakın pire varmı karın bölgesine bakın özellikle.
9 haftalık olmamış bir kedinin kusması normal değil bence. kakasını kontrol edin parazit var mı çok ************ yiyorsada kusucak gibi olabilir veya çok hızlı ve fazla su içiyorsa kusucak gibi olabilir bide 7 haftalık kedi Kuru mamayı sindiremeye birlir kıramadan yutabilir çok küçük daha yaş mama ve kedi sütü tozu alması gerek bence ana öğünleri olarak en azından 45 günlük olana kadar sağlıklı büyüye bilmesi için anne sütü şart

Fistik23

Pardon 7 hafta 45 gün ediyor özür dilerim uykusuzum biraz kedinize iç dış parazit yaptırabilirsiniz bence ben 45 günlükken yaptırmıştım

Fistik23

Veteriner hakiminize sorabilirsiniz

Tuyunde ve kakasinda hic birsey yok gorunurde 9.haftada yaptiricaz

Emirrckr

Dış paraziti çok rahat anlarsınız zaten beyaz kedi,
Karnına,koltuk altlarına ve çenesine dikkatlice bakın,pire varsa illa görürsünüz.
İç paraziti anlamak daha zor oluyor ama dışkı da farkedebilirsiniz yine de rahatlıkla.
Zaten ilk aşılarının zamanı gelmiş.Veteriner hekiminizle gün belirleyin.