Kuru Mamayi İslatarak Vermek?

aytunccc123

Yas mamaya alisip kuru mama yemeyen 2 aylik yavrularimizin kuru mamaya alismalari için bir şeyler deniyorum buradaki bi arkadasin tavsiyesiyle bugün biraz kuru mamayi sıcak suya emdirip ezdirerek verdim biraz da olsa yediler en azından reddetmediler şimdi ne kadar daha böyle ıslatıp vermeye devam edeyim?Zamanla direkt kuru mama koydugumda yiyecekler mi?Yoksa ekstra bi şeyler gerekiyor mu?

2 CEVAP

Seymaaacaan

Hayır hep ıslak isteyecekler bundan sonrada. Ben alıştırma konusunda yaş mamayı kuru mamayla karıştırıp veriyorum. Mesela ilk gün %50 yaş mama %50 kuru mama. İkinci gün %25 yaş mama %75 kuru mama şeklinde karıştırın. En son kuru mamanın üzerine çok az yaş mama koyun böylelikle alışırlar kuruya

Emirrckr

Yedilerse ne mutlu en azından aromasını tatmış oldular,
Ama yukarıdaki arkadaşa katılıyorum,
Sürekli ıslatıp verince de yine yaş mama misali ıslanmış isteyecekler.
Birde bu kuru mamayı ıslatıp vermek son derece dikkat istiyor.
Mesela hazırlayıp hemen vermelisiniz yaklaşık yarım saat içerisinde tüketilmeli.
Eğer uzun süre tabakta beklerse hızla bakteri oluşumu başlıyor.
Mutlaka dikkat edin süreye.