Kedimin Çenesine Bir Şey Oldu. Yara Gibi

zevin

Çenesinde çene aknesi yoktu. Bugün sabah fark ettik yara gibiydi. Akşama biraz büyüdü. Ve o bölgede sanki tüyleri dökülmüş gibiydi. Fotoğraf ekliyorum. Veteriner hekimimize yazdım ama daha dönüş almadım

3 CEVAP

Cennet29

Benim kedimin çenesinde hem kedi aknesi vardı hemde kocaman iki şişlik. Şişliklerin üstündeki tüyler döküldü. Akneleri nazikce cristalin sprey pamuğa sıkıp temizledim düzenli. Ama şişlikler bildiğiniz içi dolu sivilceymiş olgunlaşıp patladılar. Ben yine nazikce temizledim her gün ve tamamen bitti gitti. Ben kuru mamasına her gün balık yağı sıkıyodum sanırım çenesine sürülmekten olmuştu. Orayı temizleyemiyolar cünkü

byzkpln

Benzer bir durum başımıza gelmişti aynı sizin kedinizde olduğu gibi benim kedimdede çıkmıştı. Veterinerimize sorduğumda alerjik gibi duruyor dedi. Fakat son zamanlarda alerjik reaksiyon gösterecek hiç bir belirti yoktu farklı birşey yememişti. Araştırma sonucu kedi aknesi belirtisi böyle başlıyormuş. Hemen mama kaplarını temizledim. Seramik ayaklı mama kabına geçtim. Cystalin sprey vardı onu pamuğa sıkıp ağız kenarı çevresi çenesi dişlerine kadar temizledim. 1 gün sonra kendi kendine düzeldi. Tavsiyem mama kabı plastik ise hemen değiştirip seramik veya porselene geçin. Ağız ve çevresini hayvanlar için kullanılan dezenfekte spreyleri ile temizleyin

Sevimcolak

Yaş mama veya başka bir seyi çok mu yedi bu aralar? Ağzı degdikce tabaktaki yiyeceğe tahriş etmiş olabilir ağır gelmis de olabilir kedimde olmuştu ilac verebilmek icin yas mama vermek zorunda kalmıştım buna benzer olup birkac gun sonra geçmişti ama farklı bir durumdan da olabilir tabiki sizinki agzinin içinde yara olup olmadigina göre de değişir