Kedi Traş Makinası Önerisi

esrab34

Selam arkadaşlar calico kedim var. Mevsim geçişinden dolayı çok tüy döküyor ve tüyleri çok toz topluyor. Uzun tüylere sahip. Evim küçük 1+1 benimle yatmayı da çok seviyo kıyamıyorum ben de ayrı yatırımıyorum ama beni çok öksürtüyor tıkanıyorum
Traş makinası alıp traş yapmak istiyorum makine önerisi olan var mı? Sesten korkuyor kızım düşük ses de bir makina bulmam lazım.

4 CEVAP

Cennet29

Kedinizi seviyosanız bu hataya düşmeşsiniz. Kediler ne olursa olsun traş edilmez. Doktora gidin

esrab34

@cennet29 doktora gittim zaten alerjim var. Tüylerini veterinerde kısattırdım komple kesmedi ve uyutmadı. Keyfi yerinde bunalıma girmedi.

blue_hpood

kediler traş edilmez, kürklü canlılar traş edilmez. her gün normal fırçayla haftada bir de furminatörle taramalısınız. çok seviyorum, kıyamam dediğiniz bir canı traşlatmayın. sıcaktan ve soğuktan kürkleriyle korunurlar. tüy dökümü fazla su içimi, vitamin kullanımı ve düzenli taramayla çok aza indirilebilir. kaliteli mama kullanıp kedinizi tarayın, traş etmeyin, asla.

Cennet29

Veteriner tüyleri kısaltırken ne kullandı stres olmadı mı