Kedim İlaç İçmeyi Reddediyor Ve Ardından Kusuyor

AsianNigga

Scottish fold cinsi kedim çişini yapamadığı için veterinere götürdük. Mesanesinde taş çıktı ve penisini tıkadığını söylediler. Şu ilacı ''methio s/o'' sabah iki fıs akşam iki fıs içmesi için verdiler. Verdikleri zaman veterinere içmesi konusunda sıkıntı olur mu gibisinden sorular sormuştum fakat hayır hiç sorun olmaz kediler bu ilacı çok seviyor cevabını almıştım. Bu sabah sıktım, ardından hırçınlaşarak kucağımdan kaçıverdi. Acı çekiyormuş gibi sesler çıkarıp etrafra koşuşturup kusmaya başladı. Bugün yine götürdüm tadını sevmemiştir mamasına sıkın gibi cevaplar verdiler. Mamasına sıktım mamasının yanından bile geçmek istemiyor. Sabah böyle bir olay olduğu için üzüldüm ve bir daha sıkmayı denemek istemedim. Bu normal bir durum mu? Ayrıca bu ilacı kullanan biri veya bilen biri varsa ve beni aydınlatırsa sevinirim.

6 CEVAP

Lalis

Merhaba, daha önce bu konuyla ilgili çok cevaplar yazmisimdir yine aynılarını tekrar edeceğim. Sevdiği bir yaş mamanın içine ekleyince yiyebilir diye düşünüyorum.Methio vermiş veterineriniz idrarın ph oranını düşürerek asidik bir idrar ortamı sağlamaya ve taşları eritmeye yardımcı diye biliyorum tadını sevmemiş olabilir kediniz.Kotervin kedi idrar sağlığı diye vedavetin ayni etkileri sağlayan bitkisel üriner desteği var yıllarca kullandım bitkisel olduğu için tadını yaş mamaya katınca seviyor kediler bir araştırın isterseniz sizde.Diüretik olduğu için idrara rahat çıkmasını sağlıyor ayrıca hemostatik yani kanama kesici yangı azaltıcı taşların çözünmesine yardımcı idrar ph dengeleyicidir
Su içmesi çok çok önemli kedinizin ki taşlar idrarla beraber kanaldan rahatça geçip atılsın

Lalis

Birde üriner mama yemesi gerekeceğini söylemiştir veteriner sanırım.Yoksa kısır bile olsa mamaların içindeki bazı mineraller tekrardan taş oluşumuna sebep olacaktır.Üriner mamalarda bu mineraller daha az oranda ve idrar yolu destekleyici takviyeler var.

AsianNigga

Teşekkür ederim cevabınız için. Evet uriner mama da verdiler neyseki onu severek yiyor. Sevdiği bir yaş mamanın içine koyarak vermeyi deneyeceğim fakat veteriner asla yaş mama vermeyin demişti. Konuyla ne kadar alakası var bilmiyorum.

Fistik23

Zehirleniyormuş gibi oluyor ilaçın tadını beğenmediği için benimde başıma geldi korkutucu bir durum çok zorlamayın bence vet söyleyin alternatif başka ilaç versin hem psikolojik olarak yıpranır hemde hergün kusmak iyi gelmez

Lalis

Yaş mamanın içindekilerden dolayı demiş olabilir üriner yas mamalari var onlardan bulabilirseniz onlara ekleyebilirsiniz ilacı benim kedim üriner yaş mama sevmediği için açıkçası royal canin sterilize yaş mamanın icine katarak veriyorum mecburen ilacı içirmek için

AsianNigga

Tamamdır çok teşekkür ederim. Umarım yakın zamanda iyileşir.