Yavru Kedilerin Gözleri

ugurorkide

Merhaba daha önceden 7 yavru kedimiz oldu ve sağlıklı bir şekilde büyütüp sahiplendirdik her eve mutluluk kattılar sadece biri hariç o yaramaz bizim ile kaldı ve annemiz yine doğum yaptı 1 hafta yada 1 buçuk hafta olacak daha önceki yavrularımızın maşallahı vardı bu sefer 6 yavrumuz oldu ve gözleri çapaklı ve iltihaplı gibi duruyor tavsiye edebileceğiniz birşey varmı soğuğa yakın ılık çaylı pamuk ile düzenli silmekteyim bilgisi olanlar lütfen yazsın bilgisi olanlar dememin sebebi başkalarının da sizlerin bilgilerinden faydalanması içindir şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum

9 CEVAP

Zeynepnurk

Ilık çayın demiyle kompres yapınca düzenli geçiyor çünkü dışarda beslediğim bi kedi vardı hep mama verirdim onun gözleride öyleydi düzenli yapınca geçti eğer geçmezse veterinere götürmelisin

Roza23

Mutlaka mudahele edin cunku göz iltihaplanıp kaybedilebiliyo. Ben de 3 yavruda o durumu yaşadım ve 1 hafta boyunca günde 3 kere bayat cayın demiyle gozlerini dezenfekte ettim sonra da goz damlası kullandım teramisin ya da muadilleri is görür. Ama en sağlıklısı hekimin görmesi tabi ki

ugurorkide

cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim yavaş yavaş 6 sı da iyileşmeye başlıyor yaptığım uygulamalar annelerini emmedikleri vakitler gün aşırı ılık çay ile gözlerini silip tek tek bittikten sonra sil başa ilk sildiğim yavrunun gözleri kapalı ise yumuşadığı için onu açıp bırakıyorum 6 yavruyada aynı şekilde yapıp tekrar ılık çay ile siliyorum dünde göz damlası ve merheme başladım daha önce kapalı iltihap olanlar bugün düzelme gösterdi umudum sağlıklarına kavuşmaları hem bilgili paylaşımlardan hem araştırmalardan hem sizlerin cevaplarınızdan bölüm bölüm alarak doğru olan tedaviyi bulmak zor olmadı çok teşekkür ederim hepinize.. birde kimselerin mesleğini kötülemek değil bu fakat veterinerlere allah vicdan versin resmen paranın köpeği olmuşlar yazık bunlara demekki gerçekten sahip çıkmaya çalışan biz hayvan severler olmasa ölüme mahkumlar bela okuyorum buna göz yuman herkese....

O bazen oluyo yavrularda birinde olmuyorsa diğerinde bizimkilerdede olmustu ama gecmisti isterseniz bi veterinere danışın geçmiş olsun

kedilimadam

Ilık çaya batırılmış pamukla sildikten sonra her göze 1er damla eczaneden temin edeceğiniz Tobradex damla damlatın.Günde 3 kez yapın.2-3gün içinde düzelecektir.Tobradex damla çok etkili, çapaklanmamış gözde de kullanabilirsiniz hem dezenfekte eder hem parlaklık verir.

ugurorkide

Merhaba bir cevap yazmak istedim yavruların 6 sıda şuan gayet iyi ve sağlıklılar göz sorunları bitti yaptığım uygulamalar hergün ara ara tek tek hepsinin gözlerini ılık çay ile sildim ve sonrasında geta isminde bir damla kullandım hiç üşenmeden tek tek kendi çocuğuma bakar gibi baktım birde teramicyn göz merhemi kullandım şimdi hepsi boncuk boncuk bakıyor ve oyun oynuyorlar kendimiz kadar o canların da düşünüldüğü büyük bir toplum olma dileğiyle. ..

ugurorkide

Çay kompleksi yapıyorum cevaplarınız için teşekkür ederim

Kedimekim

Kedimi sahiplendiğim de 1 aylıktı ve gözleri çapaklıydı. Kendisi çok hırçın bir kedi olduğundan silmemize falan izin vermiyordu. Sadece düzenli besledim mamasını hep saatli verdim. Suyunu hep içmesini sağladım. 1 aya kendiliğinden düzeldi. Başka hiç bir uygulama yapmadim. Çok küçük oldukları için hemen her şeyden etkileniyorlar. O yüzden bence en önemlisi düzenli ve sağlıklı beslenmesini sağlamak. Ama tabi burda herkes bir şeyler söylese de iyi niyetle her şeyden önce veterinerinize bu durumu bildirmeniz ve onun söyleyeceklerini yapmanız.

yasement

Yazilanlarin damlalarin hepsi olur, terramycin goz merhemi de isinizi gorur.