Kedim Balkondandan Düştü Lütfen Fikir

Merhaba düşmeyle ilgili bütün soruları okudum ben de eklemek istedim. Miskin 3 yaşında 5.5 6 kilo civarı Sarman bir kedi çok hırçın ve yaramaz kedi. Lütfen beni yargılamayın gece vakti ben uyurken kombinin üzerine çıkıp bir karıştan daha küçük, normal insanın bile merdivensiz ulaşması çok zor ,tavana yakın yerde olan havalandırma deliğinden düştü. Neden file falan yoktu demeyin. İstanbul'a yeni geldik ikimiz. file için araştırma yapıyordum çünkü sağlamlığı ve dişleriyle aşındırmaması çok önemliydi. O yüzden her file olmadığı için özellikle araştırıyordum. Neyse düştükten sonra düştüğü yerdeki arabanın altına girmiş sabah buldum bebeğimi kaptigim gibi veterinere gittim. İç kanama önleyici vs yapıldı kırıkları için ertesi gün gitmem söylendi. Yemesi içmesi tuvaleti gayet iyi dışkısı hariç kabızlığı olduğu için ilaç başladık ve lavman yapıldı. Bugün tekrar götürdüm sağ arka ve sol ön partide kırık çıktı maalesef ki. arka patisindeki kırık derisini açmış küçük bir yarası var doktor ameliyat olması gerektiğini söyledi.Doktor önemli bi ameliyat olduğunu, ücret olarak yüksek olduğunu ve herkese emanet etmemi söyledi. İçim eriyor onu gördükçe. Hâlâ hareketli hiç bir durulması yok her yere atlamaya çalışıyor. yorulmasın diye mamasını elimle yediriyorum kumuna bırakıp geri alıyorum. O bizim her şeyimiz ailecek kahrolmuş durumdayız. hiçbir ücret umrumuzda değil kredi çekmeye hazırlanıyoruz. Yarın tanıdıklar vasıtasıyla ve doktorunun tavsiyesiyle Uludağ üniversitesi hayvan Hastanesi'ne götüreceğim. Süreç nasıl ilerliyor? Ameliyat olursa eski hayatına dönebilmesi ne kadar sürer? Hastanede ne kadar yatar? Lütfen tecrübelerinizi paylaşır mısınız.

4 CEVAP

Ayca00

Merhaba, benim kedime de araba çarpmıştı platin takıldı sonradan ayağına kuyruk sokumu da tuzla buz olmuştu neredeyse ondan sonra bir veterinere götürdük o baya yardımcı oldu ve 2 hafta orada kaldı. Şu an gayet iyi arka bacağındaydı bizimkinin kırığı ve kuyruk sokumunda tek bir odada bakıyoruz şu an fazla hareket etmemesi için ama ameliyatın üzerinden 2 ay geçti şu an çok iyi durumda 😊🧿

sadbut

Merhaba sırf size yazmak icin giris yaptım.bursadasınız galiba gecen ay bizim hamile kedimizde 5.kattan düştü ne yazıkki hemen fiona hayvan hastanesine goturduk.cok sukur cok guzel ilgilendiler benekler karnında ölmüş zehirliyordu kedimizi üstelik kan paraziti varmıs ve bagısıklıgı cokmustu vok şükür iyileşti suan kontrolleri var sadece yani size onerm bu gibi durumda veteriner cok önemli eğer ki öderm derseniz fiona hayvan hastanesini kesinlikle öneririm ihsaniyede hatta gidip sorarsanız gece diye anlatırlar kedişimizi.bi onceki goturdugumuz veteriner yanlıs iğne yaptıgı icin bebeklerimiz ölmüş yoksa ölmemişler kaza ile veteriner tercihi cok onemli bu durumda eğer onlar olmasalardı kedimiz suan ölmüştü belkide ayrıca evde bakmanızıda tavsiye etmem mumkunse 72 saat gozlem altında hastanede kalması daha mantıklı mutlaka kan testi yaptırın kedimizde hiç bişeu yoktu ama düşme etkisi ile kan değerleri inanılmaz bozulmustu

blue_hpood

yazık.. bilginiz olsun, herhângi bir fileyi de kolaylıkla yırtamazdı.. bu süreçten sonra mutlaka bir file taktırın. hırdavatçıdan düz balık ağı bile alabilirsiniz, denizlerde balık avlanıyor bu ağla, aşırı sağlam bir ağ. çok daha iyisini istiyorsanız tek işi file olan firmalar var, özel örme ağlar üretiyorlar, tavsiye ederim. geçmiş olsun..

Ozlemcakil

Çok geçmiş olsun ,İstanbula yeni geldik demissiniz anadolu yakasinda rv veteriner Feridun Bey var gece yarisina kadar açik ben ona gidiyorum