Kedim Sürekli Su/Mama Yiyor Patlayacak Neredeyse ?

selinay41

Arkadaşlar kedimin son zamanlarda iştahı acayip arttı maine coon 4 yaşında erkek kısır iri kemikli ve 8 kilo normalde de pis boğaz ama bu aralar dolabın önünden ayrılmıyor purina mama yiyor günde 3 çay bardağı mama ve bir su bardağı su içiyor ve her gün 50-60 gram civarı yaş mama bunlar günlük ekstra tavuk salam da yiyor ne zaman görsem mama yiyor ve çok su içmeye başladı endişeleniyorum bu arada iç dış parazit vs yapıldı sizce normal mi yoksa tuhaflık var mı son olarak fotosunu da ekledim obez değil büyük cins

17 CEVAP

blue_hpood

beslenme düzeni ve aktiviteye ihtiyacı var. salamı sosisi kesin, insanlar için bile zararlı şeyler. günde 3 öğün besleyin, her öğünden önce mutlaka oyun oynatın. yetişkin bir kedi günde 60-70 gram yemeli. benimki et yemediği günlerde bu kadar yiyor. et haşladığım zamanlarda 50 gram et ve 40 gram iki öğün kuru mama yiyor. bunun dışında doğada yemek seçimi olmadığını unutmayın, enerjisini atmasını sağladıktan sonra yemeğini önüne bırakıp uzaklaşın, yemediği her öğünde kaldırın ve bir sonraki öğünde tekrar edin. bir gün bile dayanamaz:)

Sezgek

Yani nd hills yemediyse bir de proplan deneyin purina nın üst segmenti en azından purinadan iyidir çünkü bildiğim kadarıyla wiskas purina gibi mamalarda şeker oluyor ve katkı maddeleri aroma vericiler galan kediler de onlara aşılınca başka mama yemek istemiyor bence bir değişimi deneyin biraz da ısrarcı olum mesela hemen yemedi diye purina vermeyin biraz bekleyin acıktığında dahi yemiyorsa o zman bir şey diyemem kedinizin cinsi dolayısyla yme miktarı normal kedilere göre daha fazla olabilir bu konuda vete danışırsanız daha iyi olur bence

cat_expert

Su içmesi güzel bir şey.

Aşırı yemesi evet sıkıntı, düşük tahıllı mamalara geçiş şart denemişsiniz ama yemediğini söylemişsiniz bu kararı ona bırakmamalısınız çünkü beslenme tercihleri konusunda sizi kontrol altına almış kontrolü siz elinize almalısınız siz mamasını önüne koyun siz direndikçe seve seve yiyecektir ve sonrasında düzene girecektir beslenmesi.

Fistik23

Su içmesini takmayın bol bol su içsin kuru manasından başka bir şey vermeyin salam sosis zararlı şeyler kısır kediler aşırı yemeye meyillidir bide kediniz büyük cins olarak vetrinerinize danışın öğünlerini ona göre verin mamanın üzerinde yazan değerler sizin kediniz için tutmaya bilir çünkü büyük kediler bildiğim kadarıyla o cinste kediler

HaydutveNazli

Kedilerde de diyabet olabiliyor. Biraz arastirin gozlemleyin derim

Emirrckr

N&D ve Hill's harici birde Royal Canin veya Pro Plan da mı deneseniz acaba?
Çünkü Purina dediğiniz gibi doyurucu değil.Farklı mamalara yönelmek mantıklı olabilir.
Deneye deneye belki sevdiği lezzeti bulursunuz gerçi N&D ve Hill's özellikle bu ikili kedilerin genellikle sevdiği,reddetmediği mamalar..
Yine de birde Royal Canin'e falan şans verin derim.

blue_hpood

enerjisini atmasını sağladıktan sonra sadece yeniden şartlanmaya ihtiyacı var, en fazla bir iki kez zorlar

KimJeongguk

Eski kedim salam sosis yüzünden öldü kullanmayın şu iğrenç şeyleri kedilere kendiniz de tüketmeyin bence.

Yusuf AYDIN

Kedi obez olabilir onun için azar azar belli aralıkta verin su içmesi iyidir

selinay41

maması doyurucu değil diyecekler için nd ve hills kullandık sevmedi yemedi

selinay41

cat_expert doğru diyorsunuz ama o kadar inat ki açlıktan ölse yemez en son hills aldığımda 1.5 gün ağzına 1 tane bile mama almadı ;(

selinay41

çok hareketli bir kedi zaten hep koşturup durur ev 2 katlı zaten önce üst katta mamasını yer suyunu içer sonra 2 dk sonra aşağıda da yer huy edindi kendine ssjsjjs

selinay41

aslında mamasını kaldırıp koymayı ve tek seferlik koymayı da düşündük ama çok bağırıyor kapları deviriyor

selinay41

Güncel

selinay41

Güncel