Kedilerim Anlasamiyor Ne Yapmaliyim Lutfen Bana Yardimci Olun

Merhabalar benim 10 aylik bir erkek kedim var ona arkadas olmasi icin bir disi kedi sahiplendik oda 3 yasina yakin ikiside kisir alali 2 gun oldu birbirleriyle cok kavga ediyolar erkek kedim surekli disi kedimizi skıştırıp ona dokunmak istiyo ama disi kedi müsade etmeyip erkek kedimize vuruyor kavgalari cok siddetlenmeye basladi bu aksam birinin kulagi birinin patisi kanadi ayrica disi kedimin tirnaklarida kavga esnasinda kirildi onlari birbirine alistirmak icin ne yapmaliyim

4 CEVAP

aysegunerr

Alışmaları için biraz zaman gerekli hemen aynı ortamda bulundurmayın. Kokularına alıştırın ilk önce.

Bir kedim 9 aylık dişi diğeri 1.5 yaşında dişi. İkisi de kısır değil. 9 aylık kedimi daha sonra sahiplendim. Eve getirdiğimde diğer kedim baya tedirgin oldu. Yeni kedinin peşinden ayrılmadı bana çok sinirlendi hırçınlaştı. Ben de yeni kediyi ayrı odaya aldım. Tuvalet, mama ve su kabınıda odaya koydum. O odadan pek çıkarmadım ama sürekli ilgilendim. Odaya diğer kedinin eşyalarını koydum( Yattığı battaniye, oyuncağı falan). Yeni sahiplendiğim kedim evdeki kedinin kokusuna alışmaya başladı. Bu arada diğer kedimin alanını sınırlamadım sadece yeni gelen kedinin odasına almadım. Odadan çıkardım birbirlerini kokladılar ama hala saldırgandılar. Diğer kediyi yeni kedinin kaldığı odaya koydum, yeni kedimi de başka bir odaya. Birbirlerini görmeden kokularına alıştırmaya çalıştım kısacası :D Bazen de odalardan çıkardım ikisinide, birbirlerini bulup koklamaya başladılar kavga edecekleri zaman ayırdım. Kısa sürdü(1 hafta) Artık birlikte uyuyorlar, birbirlerini yalıyorlar. İyi anlaştıklarını görünce ödül veriyorum. Ara sıra kavga ediyorlar ya da sadece oyun oynuyorlar emin değilim :D En azından birbirlerini yaralamıyorlar. ^^'

gunosari

İki gün çok kısa bir zaman zaten anlaşmaları için.Birbirlerini şu anda tehdit olarak algılıyorlar.aysegunerr gibi kademeli olarak tanıştırmalısınız.

Amedsoner

benim iki kedim iki aydır alışamadılar. Kokularına alışsınlar diye her şeyi denedim. Bazen kedinin karakteri sizin etkinliklerinizden daha cok ön plana çıkıyor. Biri insanlarla çok haşır neşir oyuncu ama kediler acısından sosyal değil diğeri hiç oyun oynamaz insan da cok sevmez ama kedilerle iii geçiniyor.

Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim deneyecegim