Acil Kısırlaştırma Ameliyatı

dudukiz

Kedimi yarın kısırlaştırma ameliyatına sokucam eve geri mi getireceğim yoksa orada mı bırakacağım bilmiyorum yardımcı olur musunuz bırakmakta istemiyorum ama korkuyorum ayrıca yemek olayı nasıl olucak

6 CEVAP

blue_hpood

kediniz dişi mi erkek mi? gaz anestezi ile mi ameliyat edilecek? gaz anestezi ile yapılmıyorsa yarın gittiğinizde özellikle belirtin, gaz anestezi çok daha az risklidir ve uyanması çok daha kısa sürer. erkekse çok kolay ve kısa süreli bir iyileşme süreci var. dişiyse biraz daha uzun. benimki erkek ve 5 aylıkken kısırlaştırdım, ilk gün pek yiyemedi, sadece su içti. sürekli uyudu, bunlar normal şeyler. anormal durumlar için mutlaka veterinerden numara isteyin, benim gece 1’de aramışlığım vardır panikten😅
dikkat etmeniz gerekenleri veteriner anlatacaktır, anlatmazsa mutlaka sorun. ben ilk gün bir odadan çıkarmadım. mümkünse kutusunda kalsın, zaten sersemlemiş olarak eve geliyor. kendisi çıkmak isterse kapısını açabilirsiniz.

Fistik23

Geçmiş olsun uyanana kadar veterinerde kalır yatış uygun görülürse kalır genelde bırakırlar benim dişi kedim kalmadı aldık veterinere ne kadar süre mama ve su vermeyeceğinizi sorun genelde 12 24 saat eğer mama yada su verdiğinizde kusursa 2 saat boyunca bir şey vermeyin hareket etmesine izin vermeyin çok fazla

Fistik23

Bu arada boynunda boyunlukla su içmesi mama yemesi zor oluyor yaş mama ile elinizle besleyenilirsiniz ben elimle yedirip içirdim toparlaya kadar vetterinerde tedavi yaş maması var bu dönemde iyi geliyor amaliyattan sonra en az üç gün antibiyotik iğne vurulması gerek her gün veterinere gideceksiniz bende yeni kısırlaştırdım başka sorununuz varsa sorun yardımcı olurum

Emirrckr

Genellikle aynı gün eve gönderiyorlar,
Özellikle sabah-öğle arası ameliyata girenler öğleden sonra,akşam üzeri gibi ayılmış oluyor.
Biz kızımızı veterinere bıraktıktan 3-4 saat sonra almıştık,uyanıktı :)

Emirrckr

Yemek olayı kediden kediye değişiyor ama genelde iştahsız oluyorlar.
Dilerseniz sevdiği yaş mamalardan verebilirsiniz ilk günler.
Bizim veterinerimiz saat 4 gibi kedimizi almıştık ve akşamına mama verebileceğimizi söylemişti.
Verdik,az da olsa yemişti.

blue_hpood

bu arada, ne kadar bağırırsa bağırsın başlığı çıkarmayın, onun iyiliği için. özellikle dişiyle yaranın dikişlerini söküp kanatabiliyor, ekstra uğraşmanız gerekir, yara daha geç toparlar. bırakın huzursuz olsun ama yara çabuk toparlasın.