Kedim Telefon Sesini Duyunca Saldırıyor

emirogluk

Merhaba. Kedimiz 4 senedir bizimle. Geçen sene kısırlaştırıldı. Son bir aydır evde telefonla konuşulduğu zaman, telefondan ses geldiği zaman saldırmaya başlıyor bunun çözümü ne olacaktır ?

11 CEVAP

Mischka

Yine bir bsecnl vakası.. Gerçekten bir fikriniz olmayan sorulara tekrar soru yönelterek anlamsız ve boș, sırf bir șey yazmıș olmak için cevaplar vermeye devam ediyorsunuz. Bir sürü soru yanıtlamıș olmak size bir șey kazandırmıyor, bir madalya bir derece, puan falan vermiyorlar inanın. Soru cevap kısmını meșgul ediyorsunuz o kadar, hatta bazen alay eden, tersleyen, iğneyen cevaplar da yazmanız cabası. Yapmayın lütfen, biz yorulduk bunları okumaya.

deniz_berkan

daha önce travmatik bir durum oldumu acaba bilginiz varmı ? mesela telefonun sesi yüksekken uykudan sıçraması vs ?

emirogluk

öyle birşey olmadı birden başladı. @reyaura şanslısınız :)

Kedimekim

Belki de kulağıyla ilgili bir sorun olabilir. Aniden seslere karşı duyarlılığı artmış olabilir. Bence bir veterinere danışmak da fayda var. Aniden gelişen şeyler can sıkıcı oluyor. Umarım ciddi bir durumu yoktur.

bsecnl

@Mischka bakın soru soran kişi ayrıntılı şekilde yazmamış bu yüzden yanlış bilgi vermek istemiyorum. kusura bakmayın insanlara yardımcı olmamdan rahatsız olduğunuz için. ama malesef sırf siz rahatsız oluyorsunuz diye insanlara yardımcı olmayı bırakıcak değilim

Reyaura

Bizimki telefonu yaliyor bazen hiç saldirmadi daha :)

gunosari

Bir ay öncesine kadar olmayan durumun aniden oluşması kedinizin seslerle alakalı travmatik bir durum yaşadığını akla getiriyor.Yüksek seslerden hoşlanmıyorsa bu durumu kronikleştirmemek adına durum tazeyken üzerine gitmeyin.Bir süre yüksek seslerden uzak tutun(telefon,yüksek sesli müzik gibi).Olaylara ve nesnelere verdikleri tepkiler zamanla değişebiliyor.Belki bir süre sonra unutur bu davranışı.Bir süre bunlara maruz kalmamasına dikkat edin.

bsecnl

cep telefonundada aynı tepkiyi veriyor mu yoksa sadece ev telefonunda mı

emirogluk

bakın tartışmasanız da benim sorunuma çözüm bulunursa memnun olurum. Sadece cep telefonu evde sabit hat yok. Cep telefonundan gelen ses ( telefon araması,müzik,video) hepsi saldırganlaştırıyor

Kjw

Benim kedimde telefonda konuşmamdan hoşlanmıyor...Kapatana kadar ağlıyor sonra susuyor,küçüklüğünden beri böyle... Herhangi bir saldırganlığını görmedim genel yapısı itibariyle zaten çok uyumlu ve sakindir...

Hep onunla konuştuğum için belki başka sese tepki veriyordur benimki bilmiyorum,ilgi başka yöne kayınca rahatsız oluyor.

emirogluk

ilginiz için teşekkürler. Zaten evde telefonla konuşmuyoruz bolca oyun oynuyoruz geçmesini bekliyoruz artık