Yeni Kısırlaştırılmış Kediye Yavru Kedi Maması Vermek?

lucithecat

merhaba. kedimi kısırlaştıracağım yarın, şu an 6 aylık dişi 2.5 kilo. yaklaşık 1 aylık yavru kedi maması var evde yiyebileceği. bu süre içinde o mamayı bitirip sonra kısır mamaya geçsem sorun olur mu?

3 CEVAP

Minminik

bütçe varsa şimdiden alın kısır mamayı ikisini karıştırarak verin, benimde elimde mama kalmıştı hemde çokça azar azar kısır mamanın içine karıştırarak erittim.
1 haftalık geçiş süreci var biliyorsunuz azar azar eskiyi azaltıp yeniyi çoğaltmanız lazım, o yüzden bitirip kısıra geçemeyin kademeli geçmek lazım çocuk ishal olabiliyor

Cemalchief

Sorun olmaz

tabiki sorun olmaz hemen. kısır mamanın olayı kilo almasınlar diye yağının az olması, bir de kısırlaştırmadan sonra idrar yolu hastalıklarına daha yatkın hale gelmelerinden dolayı içindeki böbrek taşı yapan mineral tuzlarının daha az olması. ama zaten kilo da böbrek taşı da pat diye oluşacak şeyler değil. bu sorunlar zamanla ve kümülasyonla oluşan şeyler. elinizdeki mama bitene kadar kullanmanızda sakınca olmaz. artık içtikleri su miktarına dikkat edin yeter.