Alerjik Kedi İçin Mama ( Alerji Testi Yaptırdım )

Mini2019

Merhaba hepinize,
4 Yaşındaki kedime alerji testi yaptırdım. sonuçlar çıktı..
Sadece bunları yiyebilir;
tavuk, domuz, hindi, tavşan, geyik içerikli, yulaf pancar havuç patates maya yumurta fıstık.

bunların dışındaki hiçbir gıdayı yiyemez. Yerse de alerji ve kaşıntı sorunu devam eder..

Ben şimdi mama bakıyorum ama bulamadım. İçerikler hakkında bilgisi olan, mama tavsiye edebilecek olan varsa sevinirim.

13 CEVAP

huqi

Testi hangi klinikte ve ne kadara yaptınız, biraz bilgi verebilir misiniz?

huqi

Mısır, soya gibi besinlere bakıldı mı bunlara alerjisi var mı?
Mesela mısır'a alerjisi varsa royal canin hill's gibi mamalardan uzak durmanız gerekiyor genelde mamalarında kullanıyorlar. Bunun dışında klinikten hipoalerjenik mama almayacaksanız monoprotein mama bulmanız lazım.
Exclusion'a bakabilirsiniz monoprotein di ama o mamada bi ara idrar yolları tıkanıklığı şikayetleride vardı

huqi

Bravery markasına da bakabilirsiniz monoprotein bir mama.
Tavuğa alerjisi yokmuş tavuklu olana bakın ama içeriğini mutlaka kontrol edin bazen içinde balık yağı oluyor mesela exclusion öyle balık yağı vardı içeriğinde az bir miktar da olsa kedinizi etkiler mi bilmiyorum.
Ayrıca bravery mama her yerde yok ve diğer mamalara göre kokusu biraz tuhaf kediniz çok seçiciyse yemeyebilir. Benim seçici kedim yemişti.

Brit care'in tavşanlı kuru maması varmış yine aynı şekilde içeriğine bakıp alın mesela baktım şimdi %2 balık yağı varmış kedinizin balığa alerjisi varsa bu %2 lik durumdan etkilenir mi bilmiyorum denemeniz lazım bir de brit care de ishal şikayeti çok fazla.
Kesinlikle Acana gibi mamalardan uzak durum tavuklu yazsa bile içeriğinde başka proteinlerde oluyor çok karışık içerikleri.

huqi

Monoprotein mama bulamazsanız bile klinikten hipoalerjenik mama ile devam edersiniz ama yaş mamayı hindili vs alırsınız test yaptırabilmeniz çok iyi olmuş, ayrıca kendi yaptığınız tavuğu da verebilirsiniz alerjisi yokmuş, n&d nin domuzlu yaş maması var isterseniz bir bakın ama sadece domuz mu vardı içinde bilmiyorum bi de kedim seçici olmamasına rağmen sevmemişti.

Merhaba, benim köpeğim için veteriner hills n/d mama önermişti, kedi için olanı da vardır etkili olur diye düşünüyorum

Kusura bakmayın ya kış yazmışım hills d/d olacaktı

Anonymus985465

Çok geçmiş olsun. Virbac, Josera ve Bozita mamaları isterseniz bir inceleyin.

Ozlemcakil

Evet konu actiniz ve hepimiz meraktayiz nerede ve kaç lira acaba mahfolduk kedilerimizle belki bize de cara olur

Mini2019

Merhaba,

tavsiyeler için teşekkürler..
Bravery mamaya bakacağım. şimdilik hills tahılsız aldım. balık alerjisi düşük pozitif. içeriğindeki balık yağları etkilemezmiş bu durumda. bakalım gelişmeleri aktaracağım

huqi

Fiyat ve klinik bilgisi vermek çok zor olmamalı keşke biz de faydalanabilseydik, kedilerin yaşadığı en büyük ve çözümü olmayan sıkıntılardan biri ve size yardımcı da olmaya çalıştım ama siz de keşke biraz yardımcı olsaydınız. Ayrıca sadece ben değil kedisi aynı durumda olan birçok hayvan sahibi yararlanacaktı, bugün vereceğiniz fiyat 2 gün sonra değişecek dolar hızla yükseliyor keşke siz de bize yardımcı olsaydınız🙄

huqi

Diğer soruda yazmışsınız, biz arayarak fiyat bilgisi alırız teşekkürler

Mini2019

@huqi buraya sık giremiyorum. Her yazılanı da göremiyorum. Gördükçe cevaplıyorum.
Size papatya çayı tavsiye ederim.

İstanbul Kadıköy Sevcan veteriner. Evet arayıp fiyat sorabilirsiniz kesinlikle.

Mini2019

alerji ve Kaşıntı için işin en tecrübelisine tatlı bir profesöre gittim..
Kaşıntıların sebebi, feline atopik dermatit’miş. Ömür boyu bununla yaşamayı öğrenmeliymişiz. Birkaç ilaç önerdi kendisi. Kullanıyoruz. Durumumuz stabil.