Kedim İçin Uygun Mama Arayışındayım, Yardımcı Olur Musunuz?

Ayca00

Merhaba kedim 1 yaşında tekir/sarman evde olduğu için çok hareketli değil içeriği iyi olan mama arıyorum. Hem de fiyatı beni yormayacak olan. N&D baktım fakat ağır gelebileceğini düşündüm şu an pro plan somonlu ve pirinçli kullanıyorum fakat içeriği konusunda emin olamadım. Önerebileceğiniz mama var mı kısır değil kendisi :)

2 CEVAP

Emirrckr

Hill's olabilir dediklerinize göre.
Hareketsiz bir kediyse N&D belki ağır gelebilir evet.
Ağır gelmesin derseniz N&D'nin düşük tahıllı serilerinden de alabilirsiniz.(hem daha uygun fiyatlı.)

Fakat dediğim gibi N&D haricinde Hill's veya Royal Canin de önerebilirim.

sonyak

Proplan kedimde alerji yapmıştı. One purina ve royal caninde böyle bir problem yaşamadık. Bu ikisini öneriyorum. Revaçta olan mamaları deneyip kedinin tüy sağlığı alerjik hapşurmalar vs genel olarak enerjisini gözlemeleyerek anlayabilirsin. 1 er kg alıp dene. Hangisi daha çok yaradıysa kedine onunla devam et. Çünkü bu mama seçme işi tamamen kedinin yapısının hangi mama içeriğini sevebileceğiyle alakalı. (Açık mama önerilmez)