Acil Yardım

dudukiz

kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu sürekli koltuğa çıkmaya çalışıyor hareket ediyor yürüyor bir sey olur mu cok korkuyorum

2 CEVAP

Emirrckr

Yüksek yerlere zıplatmamaya çalışın.
Biz yüksek dolap vs.olmayan özel ayrı oda da tutmuştuk ilk bir hafta boyunca.
Çünkü normalde yükseklerde takılmayı seven bir kedi..
Serbest bıraksak dikişleri zarar görürdü mutlaka.
Bu yüzden sizde ilk 4-5 gün özellikle dikkat edin.
Gerekirse ayrı odaya alabilirsiniz kendi gözetiminizde değilken.

Catsusam

Çok hareketli ve dikişlerini yalıyorsa veterineriniz yakalık takabilir. İmkanınız varsa internette kedilere özel korseler var ameliyat sonrası takılan. Ya da bir çocuk çamaşırı giydirebilirsiniz. Tabi tuvaleti için çıkartmanız gerekecek. Bu ihtiyacını belli eden bir kedi mi bilmiyorum. Kısa sürüyor bu süreç ama enfeksiyon olayı önemli.