Acil Lütfen

dudukiz

Kedim bugün öğlen saat 4:00’te kısırlaştırma ameliyatı oldu şu an evde yanında hiç kusmadı az bir yaş mama yedi sadece sabaha kadar bekliyim mi bir şey olur mu kusar mı

4 CEVAP

CalicoMia

Aradan neredeyse 12 saat geçmiş sorun olacağını sanmıyorum ben sabah 8 de kısırlaştırıp akşam 5 gibi veterinerden almıştım gece boyu uyumuştu anesteziden bir sorun olacağını sanmıyorum genelde kısırlaştırma sonrası mama yemelerine izin verilmez neden yaş mama verdiniz pek anlamadım anestezi etkisiyle yutamayabilir dilini ısırabilir türlü riskleri var sabaha kadar yemek vermeyin anesteziyi vücudundan atsın o şekilde verin anesteziyi atmamışsa yediğini gece kusabilir

Fistik23

Kusması gayet normal mama vermezseniz dahi kusacaktır vücut bu şekilde narkozu atar ilk 12 saat hiç bir şey vermedik 12 saat sonrada verdiğimizde kustu 24 saat sonra normale bindi hafif hafif su mama vermeye başladık azar azar kustugu zaman 2 saat boyunca bir şey vermeyin bide vetterinerinize sorun kaç saat yemek su içmemesi gerektiğini o sizi yönlendirecektir

Fistik23

Hafif hafif verin sadece gözlemleyin

byzkpln

Veterinerlerin verdiği klinik mama iyidir daha hızlı toparlanmasını sağlar. Mama vermeyin demiş bazı arkadaşlar fakat hayır operasyondan 4-5 saat sonra katı gıda harici yemesine müsade ediliyor. Bize proplanın klinik bir mamasını vermişti 4 te çıkmıştı operasyondan ve saat 9da besle demişti. Öylede yaptım şaşkındı ama hemen mamasını yedi. Sonraki günlerde ben hep yaş mama verdim. Kabızlık yaşamasın zorlanmasın diye. Gayet normal ilerliyor sizinde stres yaşıyorlar mama reddetme hırçınlık gibi tepkiler gayet normal. Panik yapmayın durumunu gözlemleyin