İki Kedim Birbirine Nasıl Alışacak?

aybikeyyy

Arkadaşlar benim 4 aylık tekir dişi bir kedim var. Şimdi yaklaşık 3 aylık calico dişi başka bir kedi sahiplendim. Biraz alışmaları için ilk gün sadece uzaktan birbirlerine bakarak biraz yaş mama yediler. Sonra büyük kedim kucağımdayken küçüğü epey bir oynattık o da izledi. Herhangi bir tıslama bağırma olmadı. Yeni gelen miniğe bir oda yaptık birkaç gün orfa kalsın ben yokken kavga etmesinler diye. Bizimki saatlerce kapının önünde oturdu. En son iyi anlaşacaklar gibi göründükleri için kapıyı açtım. Evdeki tekir kedim epey bir korktu tısladı. Küçük pek tepki vermiyor. Bu çocuklar birbirlerine nasıl alışacaklar? Tekir kedim aynı odadayken kitlenip gözünü bile kırpmadan onu izliyor. Asla oyun oynamıyor. Başka bir şeyle ilgilenmiyor. Küçüğün oynadığı oyuncağı koklayınca bile tıslıyor. Normalde çok sakin bir kedidir. Ne kadar sürer bu durum? İki kedisi olan arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum

1 CEVAP

Catsusam

Suzi nin bloğunu arayın internette. Çok tatlı bir şekilde anlatıyor konuyu. Tavsiye ederim.