Kızım Kendi Dışkısını Yemek İstiyor

3 aylık maltese cinsi kızım kendi dışkısını yiyordu engel oldum. Ben görmedende yemiş olabilir mi neden böyle bişey yapıyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

3 CEVAP

Ceronimo-

Arkadaşım köpeğiyle çok ilgilenemediği bir dönemde aynı şeyleri yapıyordu köpeği. Dışkısını yemek, normalde tuvaletini dışarıya yaptığı halde evin içine yapmak gibi. Bu aralar ilgisiz kalmış ya da onu strese sokan bir durum olmuş olabilir mi?

bsecnl

bizimkide yiyordu bende yaptığı saat aralarını bulup o saatlerde yanına gidip kakasını yapıp yapmadığını kontrol ediyordum eğer yapmışsa hemen temizliyordum sizde aşıları bitene kadar bi müddet böle yapmanızda fayda var dışarı alışınca zaten yemeyi bırakıcak

huseyin1

bizim en az 6 ay yaşadığımız sorun 6 aylık tecrübeme dayanarak köpeklerin dışkılarını ilgisizlikten psikolojik rahatsızlıktan tuvalet eğitimi verirken ki yanlışlardan vitamin veya demir eksikliğinden pika hastalığından ve anneden gelen davranıştan dolayı olduğunu öğrendim eğer hangi nedenden dolayı olduğunu öğrenirseniz çözümü ona nazaran biraz daha basit