Çok Sık Kızgınlığa Giriyor

Kedimi kısırlaştırmadım 10 yaşında dişi Ankara cinsi çok sık kızgınlığa girmeye başladı hiç sokağa çıkarmıyorum ama artık her yere çişini yapmaya başladı mama da çok seçiyor yediği mamaları kızgınlıktan sonraki günlerde yemiyor ama daha sonra tekrar yemeye başlıyor kuru mama yemiyor ama şu an yavaş yavaş alışmaya başladı çişi nasıl vaz geçire bilirim kızımı çok seviyorum o yüzden evden göndermek istemiyorum bana bir yol gösterebilirmisiniz

7 CEVAP

Emirrckr

Kızımı çok seviyorum,o yüzden evden göndermek istemiyorum derken?
Kısırlaştırma ameliyatından haberiniz falan yok herhalde?
Yoksa nasıl böyle bir şey der bir insan.
Tek çözümü kısırlaştırmaktır bu arada,bilginize.

Evden göndermektense kısırlaştırmayı neden düşünmüyorsunuz mesela

cat_expert

Kısır olmayan kedi için farklı ne bekliyorsunuz anlamadım.

Şu konuyu açmanız bile saçma.

10 yaşında kedinin kısırlaştırılması da riskli bir işlem bu saatten sonra geçmiş olsun.

Kızınızı çok sevdiğinizi söylemişsiniz buna da zerre inanmıyorum. Kızını çok seven biri böyle bir kötülüğü yapmaz.

Proximaa

Yani kısırlaştırmak dışında bir yolu olduğunu sanmıyorum :/

zey940

Şu an sokağa salsanız hastalık kapar. Evde çiftleştirseniz 10 yaşında hamile olmak onu çok yıpratacak, belki doğuramayacak bile. Kısırlaştırma ameliyatı yapsanız çok geciktirmişsiniz, anesteziyi kaldıramama tehlikesi var. Keşke daha önce kısırlaştırsaydınız. Tek çare kısırlaştırma konusunda gerçekten uzman bir hekim bulup gerekli tüm testleri yaparak onun bilgisi ışığında kısırlaştırma yapmak. Dişi kedi operasyonu daha zordur, biliyorsunuzdur muhtemelen. Daha uzun olduğu için de miktar olarak fazla anestezi almak zorunda erkek kedilere göre. Bir an önce araştırmalara başlayın derim. Hatta daha önce yaşlı kedileri operasyona sokmuş birini bulmaya çalışın. İdrar bırakmasa bile strese giriyor hayvancağız. Kısırlaştırmayı hiç düşünmüyorsunuz sanırım, önce bir uzmanına sorun.

seviyorsanız keşke biraz daha bu konulara dikkat etseydiniz kısırlaştırmakta çok riskli ama hamilelik ona çok zor gelir ölebilir bile iyi bir veteriner bulup onu kısırlaştırmalısınız

blue_hpood

10 yaşına kadar hiç mi veterinere götürmediniz, çevrenizden hiç kimse mi kısırlaştırmayı önermedi? artık yaşlı diyebileceğimiz bir kedi, bir an önce kısırlaştırın. 10 senedir bakmışsınız ve şimdi sokağa atamam demeniz de bir tuhaf. hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama kızgınlıktaki dişi kediyi kısırlaştırabilecek iyi hekimler var, sadece rahim birkaç santim daha büyük ve kanama riski var fakat iyi bir hekim üstesinden gelir. acilen iyi bir hekimle görüşün, size bir yol çizecektir.