Kedim Hipertiroid Hastası, Veteriner Tedavi İçin İlaç Ve Mama Arıyor.tecrübesi Olan Mama Önerisi Ver

tunaelit

sokaktan sahiplendiğim yetişkin bir kedi hipertiroid hastası henüz tedaviye başlanmadı. mama önerisi söyleyebilecek ya da bu süreci yaşayan biri bana yardımcı olabilir mi lütfen teşekkürler

10 CEVAP

burcingltkn

hılls ın hastalıklara ozel mamaları var dırekt onu alın normal mama kullanmayın sakın

ugurcil

Geçmiş olsun. Veteriner neden arayış içinde anlayamadım açıklarsanız sevinirim. Bunun dışında kediler de bizler gibi memelidir. Troid burun deliklerinin daralmasından dolayı ortaya çıkar. Protein değeri yüksek ve şeker içeren mamalardan (çoğu yaş mama da dahil) uzak durmalısınız. Bu besinler burun içindeki konkaların şişmesine sebep olur hele ki yetişkin bir kediyse (yaşı kaç buarada) yaşa bağlı olarak daha fazla etkilenir. Kilosu fazla olan bir arkadaşımın tahliller sonucu Troid teşhisi konuldu ve kedisine beşeri Troid ilacı kullanıyor yaklaşık 3 senedir ve 3 ayda 1 kontrole götürüyor ve sabit bir mama kullanmıyor, değiştiriliyor kullanılan mama.Bu tür mamaların zaten ambalajlarında 3-6 ay kullanılması tavsiye edilir. Ürün açıklamalarını ve kullanma sürelerini okumayı ihmal etmeyin.Kilo kontrolünün sağlanması gerekiyor öncelikle, beslenme çok önemli.

tunaelit

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir yaşlarında bi kedi sokaktan sahiplendim. Test sonuçlarına göre hipotiroid olduğu söylendi ama seker hastasi olma ihtimali de çok yüksek çünkü cok su içiyor ve idrar çıkıyor.hillsn multibenefit mamasını verdi veteriner ve tiroid hapı iciriyorm her sabah ama idrarı ve su tüketimi düzelmedi

Cennet29

Veteriner benim kedimi muayene edip hipotroidi var dedi. Neden oldu nasıl geçiricem dediğimde sadece haftada iki kere diline tuz sür dedi başka bişey yapmana gerek yok ömür boyu bu şekilde devam et dedi Sevdiğim ve güvendiğim bir veteriner ama troid böyle bişey mi?? Yani ben cok tatmin olmadım bu konuda. Kedimin de görünürde bi sorunu yok gibi duruyor sadece tüylerinde sertlik kuruluk vardı halada var

tunaelit

Hayır tuzla tedavi olmaz. Biz hillsn özel mamasını kullanıyoruz ve tiroid hapi veriyorum. Özellikle su tüketimi de devam ettiği için başka veterinere gitmeyi düşünüyorum. Bence siz de başka yere götürün. Kan testlerine bakmış olmaları lazım mama da çok önemli

ugurcil

fruktozamin testinin yapılması gerekir diye biliyorum. Benimkilerden biri 2 senedir şeker hastası ve insülin veriyorum. İdrar ve çok su içmesi dikkatimi çektiği için götürmüştüm. VİRBAC W1 mama yiyor.

tunaelit

Cok teşekkür ediyorum yarın ilk iş veterinerden bu testi isticm. İnsülin iğnesi mi yapıyosnz her gün bir de idrarı düzeldi mi acaba

ugurcil

evet her sabah insülin. Diyabet mama dışında başka mama yediği zaman (bazen diğer kedilerimin mamasına dalıyor gözden kaçırdığımda) kusma ve ishal oluyor. Kediler ve köpekler doğuştan şeker hastasıdır bu arada.

ugurcil

pahalı bir testtir, şuan ne kadar bilmiyorum. İstanbul'dan geliyormuş (sözde) test sonucu bilginize.

tunaelit

Merhaba tekrar, fakültede idrar testi yaptılar. Kan değerleri normal çıktı yani tiroid değilmiş, böbreklerinde su tutmaya yardımcı olan bi hormonu eksikmiş. Yakında tedaviye başlıcz. Fruktozamin testini istedim ama kan değerlerinde seker normal çıktığı için yapmadılar. Çok teşekkür ediyorum yardımınız için