Ameliyat Olduktan Sonra Kızgınlığa Girdiği Hareketleri Yapıyor

dudukiz

bugün kedimin kısırlaştırma ameliyatının ikinci günü kızgınlığa girdiği zaman ki aynı hareketleri yapıyor miyavlıyor sokuluyor neden acaba anlayamadım

4 CEVAP

Minminik

Hormonlar hemen durulmuyor, bir kaç ay devam edebilir, tabi huy edindiyse hiç kesmeyebilirde, o yüzden hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırma öneriyorlar

cat_expert

Gayet normal.

Kedinizi kısırlaştırdığınızda bir anda kızgınlık hareketleri kesilmez.

Operasyondan sonra hormon salınımı azalarak bir süre daha devam eder, azaldıkça da kızgınlık belirtileri yok olur. Bu süreç birkaç ay sürebilir. Ayrıca unutmayın kedinizi kısırlaştırdınız aradan 1 sene geçti nadiren de olsa bazen kızgınlık benzeri hareketler yapabilir geceleri ağlar gibi miyavlayabilir poposuna dokunduğunuzda kaldırabilir ama eskiye göre bu hareketler daha kısa süreli ve uzun aralıklarla olur.

cat_expert

Yukardaki arkadaşın söylediği gibi kısırlaştırma sonrası süreçte kızgınlık hareketlerinin olup olmaması kedinizi ne zaman kısırlaştırdığınızla bağlantılı, operasyon ne kadar geç olursa kediniz bu süreçte ne kadar çok kızgınlığa girip çıkarsa kısırlaştırıldıktan sonra da bu hareketleri az da olsa tekrar edebilir. Önerilen 1 yaşından önce kısırlaştırmaktır hatta hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırırsanız kediniz için en güzel olanı budur.

Fistik23

Gayet normal bir durum hormonları yakında düzelecektir