Bir Çift Rottweiller Yavrumuz Var 45 Günlükler Kuyruk Kesimi Yaptırmalıyım ?

grow

bir çift rottweiller yavrumuz var 45 günlükler kuyruk kesimi yaptırmalıyım ? ve bunun sağlık açısından bir sııkıntısı oluyormu ileride yani kestirmediğim taktirde köpege bi zararı oluyormu teşekkürler.

7 CEVAP

Robin

Kuyruk 4 bacaklı hayvanlarda genellikle denge aracıdır özellikle kedigillerde. avcı özellikle hayvanlar hızlı koşarken kuyruklarını denge için kullanır.kestirmezseniz bir sağlık sorunu olmaz, kuyruk kesmek estetik bir iştir bir insanın burnunu düzeltmesi gibidir. köpeğinizin kuyruğunu kestirecekseniz bunu iyi bir veterinerin yaptığından emin olmalısınız ayrıca 45 günlük yavrunun gelişimini veteriner daha iyi analyıp göreceğinden kesim için veterinere danışmalısınız.

CanerOduncu

Ava çıkmayacak, show veya iş köpeği olmayacak, herhangi bir sağlıksal zorunluluğu(kırık kuyruk/ iyileşmeyen kuyruk ucu) bulunmayan  köpeklerde kulak ve kuyruk kesimi genellikle: yalnızca “ESTETİK amaçlı” yapılmaktadır.

CanerOduncu

Lütfen yapmayın.

grow

teşekkür ederim cevaplarınız için bende kestirmek istemiyordum sadece sağlık açısındanmı estetikmi merak eediyordum sağlık acısından ona bi zararı yoksa kestirmeycegim taibki.

mileycyrus

Kestirmeyin kesinlikle :(

grow

kestirmyeyeceımmm

rabia423

kestirme