Kedimin Patileri Çiş Oluyor

Gamze0133

Merhaba britich cinsi 11 aylık erkek kedim var bu sıralar patileri sürekli çiş oluyor ve kokuyor baya neden oluyordur yada ne yapmalıyım

2 CEVAP

aslihan_e

Çişini yaptığında kum saniyesinde çekmiyor mu? Ayağına bulaşmaya fırsat olmadan kumun çekmesi gerek. Kumda sorun olabilir. İnce kumlar daha hızlı çekiyor ama markaya göre fark eder. 11 aylık, kızgınlığa girip sağa sola işemediğinden emin olun. Ancak kumundan farklı bir yere oturup işerse ayağına bulaşma ihtimali olur.

Emirrckr

@aslihan_e ye katılıyorum,
Kumla ilgili bir problem olabilir belki.
Ama sürekli kullandığınız bir kumsa ve ayağına bulaşma durumu yeni başladıysa dediği gibi kızgınlığa girmeye başlamış olabilir.
11 aylık ve erkek diyorsunuz.
Çeşitli yerlere idrar püskürtüp patileriyle basıyor ve sıçrıyor olabilir.
Bu püskürtmeleri özellikle kuytu köşelere yapabilir şu anlık o yüzden farketmemiş olabilirsiniz.