Ne Yapmalıyım?

enopro12

Arkadaşlar bir kedim var erkek gözünden yaşgeldi (3aylik kedi)bir kaç gün önce bebek kardesim çok az süt vermiş supandirmadan hastamidir?ve kisirlastirabilirmiyim bu yasta

7 CEVAP

Emirrckr

Kaçmak istemesinin kızgınlık dönemi kaynaklı olduğuna emin misiniz peki?
Mesela acı acı bağırıyor mu,nesnelerle çiftleşmeye çalışıyor mu?
Belki kaçmak istemesi sadece meraktan ve dışarıyı keşfetmek istemesindendir.
Açıkçası çok araştırmadığım için 5 aylık erkek kediyi kısırlaştırın diyemem ancak dediğim gibi yabancı kaynaklar destekliyor.
Birkaç veteriner hekime de danışın mutlaka.

KimJeongguk

3 aylık kediyi nasıl kısırlaştıracaksınız en az 8. ayını bekleyin. Süt verirse ishal olur gözle alakası yok.

Emirrckr

Gözünden yaş gelmesiyle sütün alakasını kuramadım açıkçası ama süt vermemeye dikkat edin.
Daha farklı problemlere yol açabilir özellikle bağırsak sisteminde.

Kısırlaştırma içinse henüz çok erken şu an yapılması uygun değil kesinlikle.
Yurtdışı kaynaklara göre 5-6 aylıkken yapılabiliyor ancak kızgınlığa girmediği takdirde(ki erkekler biraz daha geç giriyor.)en az 8-9 aylık olması beklenmeli derim.

blue_hpood

süt ishale sebep olur, vermeyin. illa verecekseniz laktozsuz süt almanız lazım, bunun yerine ev yoğurdu verebilirsiniz. kısırlaştırmaya gelince derin bir araştırma konusu, avrupada 4 aylıkken yapılabiliyor, bunu incelemenizi öneririm. aman 1 yaşını bekleyin, aman bir kez kızgınlığa girsin, aman bir kez anne/baba olsun diyenleri dinlemeyin.

Sevimcolak

3 aylık kisirlasma icin erken bence de bütün gelişimi hızla durur hızla kilo alır ve ilerde sıkıntı yaratır kilosu.sütle göz akması arasında bağlantı yok ama gözü temizlemeniz gerekmekte ılık su ılık çay ve hayvanlar için olan göz temizleme solüsyonlarıyla(Crystalin, dr animal gibi)

enopro12

Arkadaşlar şuan beş aylık kaçmak çok istiyor benim durumum çok iyi değil anca mamasına suyuna yetişiyorum kaçmakda istiyor,beş aylık artık kısırlaştırsam olurmu bir de belediyede kısırlaştırıcam güvenebilirmiyim daha önceden bu belediyede kısırlaştıran. Varmı?İzmir Menderes belediyesi

enopro12

Tamam karar verdim bend biraz bekliyim şimdi kısırlaştırmıcam ama zamanı gelince sizce belediyede kısırlaştırmaya güvenebilirmiyim? @Emirrckr