Dışarı Çıkma Sorunu

FulyaC

Arkadaşlar dün 1.karma aşısı yapıldı. Veteriner 2. Aşısından 1 hafta sonra yani toplam 1 ay sonra dışarı çıkarabilirsin dedi. Bahçede falan değil ilerdede evde besliycem.Ancak filo golden kırması çok enerjik ve goldenlara oranla saldırgan biraz. Evde 7 24 onunla oynuyoruz ilgileniyoruz ama sosyalleşmesi gerektiğini düşünüyorum.Çok asabi çünkü 1 ay sonra tam 3 ay dolmuş olucak. 4 ayına giricez çok geç kalmaktan korkuyorum. Çıkarmalımıyım ?

6 CEVAP

FulyaC

Gezip oynamak değil sıkıntım. Köpeğin psikolojik olarak gelişimi. Sosyallik korku saldırganlık vs..

bsecnl

sakın çıkarmayın allah korusun sokaktan gençlik hastalığı bulaşırsa sonradan çok büyük vicdan azabı çekersiniz. ben köpeğimi solunum rahatsızlığından dolayı aşılarının tümünü 6aylık olunca bitirebildim 6,5 aylıkkende çıkarmaya başladım. en son kuduz vururlar kuduz olduktan 15gün sonra çıkarın içiniz rahat bir şekilde gezdirin

FulyaC

Veteriner tüm aşıları bitane kadar pis yerlerden ve diğer petlerden uzak tutun ama 2. Karmadan 1 hafta sonra temiz yerlere çıkarabilirsiniz dedi. Sorun olmaz dimi. Karmadan sonra

bsecnl

bence kuduzunda yapılmasını bekleyin. onlarca yıl birlikte bol bol gezip oynıcaksınız zaten. biraz daha dişinizi sıkın.

bsecnl

ben köpeğinizin hayatından bahsediyorum siz psikolojisinden bahsediyorsunuz. 1 nisan şakasıysa hiç komik değil

FulyaC

Saygısızlık yapmayın. Ayrıca hayat dediğiniz şey nedir ya ? Binlerce canlı var sizin bahsettiğiniz sağlıklı hayatı yaşayan. ? Ama bi o kadarda psikolojisi bozuk olup o bahsettiğiniz sağlığın bişeye yaramadığı canlılarda var. Ben size sosyallik korku saldırganlık gibi endişelerim var diyorum ! Bu 3 seyde çok çok önemli seyler sonuçta.hayat ve yaşamak ikimiz için çok ayrı noktalarda.