Kedimin Dermatiti İçin Mama Önerisi

berraun

Kedimin yaz aylarında artış gösteren bir atopik dermatiti var veterinerimiz tavuk alerjisi (tüm kanatlılar) olduğunu belirtince tavuk içeriği olmayan mama arayışına girdim ancak nd ocean'larda, hills kuzulu mamalarda bile tavuk proteinleri ya da yağları mevcut. Tavuk alerjili kedi sahiplerinden öneri mama tavsiyesi arıyorum

4 CEVAP

Ozlemcakil

Brit vet serisi hipoallerjenik ama vet serisi yada virbac hipoallerjenik

berraun

Merhaba, dediğiniz mamalara bakayım bir de Brit Care Sensitive Hypo-Allergenic Böcek Proteinli mama hakkında da bilginiz var mı acaba içeriği güzel gibi duruyor Brit Care'in tek eksisi kedimin dışkısını yumuşattı onun hakkında ne yapacağım bilmiyorum

Mini2019

Merhaba. Tahminle ilerlemeyin. Teşhis koymalarını isteyin. Bulunduğunuz şehirde laboratuvar varsa neye alerjisi olduğunu bulmalısınız. Yoksa size tüm mamaları kullandırıp türlü ilaçlarla böbrek karaciğer safrayı yorarlar. Başınıza ek dertler açılır

Cemalchief

Virbac bakabilirsiniz icerigi yaziyorum.
Tapyoka**, hidrolize somon proteini* (%33), hayvansal yağlar, mineraller, hidrolize domuz proteinleri*, lignoselüloz, pancar küspesi, bira mayası, fruktooligosakkaritler, balık yağı, yağ asitlerinin mono di ve tri gliseritleri, hidrolize kabuklular (kaynak kitosan), kondroitin sülfat, Lactobacillus acidophilus.