Yavru Sokak Kedisi Balkona Tırmanıyor

byzkpln

Merhaba arkadaşlar tahminen 5 aylık 3 yavru kedi besliyorum sokakta. İçlerinden bir tanesi çok cesur maalesef. Evim 5.ci katta arkadan bahçeye yakın 2 ci kat gibi ama ön taraftanda baya yüksek. Bu yavrucak arkadan duvara çıkıyor ve oradan da balkon kenarlarından yürüyüp balkon camında miyavlıyor. Düşücek diye aklım çıkıyor gezdiği yer 5 kat tarafı ve beton zemin. Sahiplenme şansımda yok zaten hali hazırda hem kendi kedim hem bi yavru birde 3 tane 2 si hasta baktığım muhabbet kuşum var. Bu 6.cı hayvan olucak ve ne zamanım var nede bütçem el vermez. Karnıda aç değil o sebeple de gelmiyor gündüz evin karşısındaki parkta karnını doyuruyorum. Fakat bugün nereden bulduysa bu yolu balkon korkuluklarının etrafında geziyor birde cam var, balkondan içeri aldım az önce bugünlük buraya yatsın diye yerde minderler var içeri girincede miyavlayarak geziyor camdan gitmek istiyor asla uyumuyor. Birde kardeşleri var 2 tane daha 😅. Ne yapacağımı şaşırdım.

2 CEVAP

byzkpln

Yarın ilk işim oraya bi engel koymak olucak zaten. Ama bu gece nasıl uyuyabilirim bilmiyorum umarım bir daha çıkmaz aklım onda. Zaten eve almamın nedeni düşmesinden korktum. Ne istediğini bilmiyorum karnı tok mama verdim haşlama tavuk verdim yemedi. Susamıştır dedim su içmedi sıcak yer arıyordur sabaha kadar burada kalsın dedim durmadı ne istediğini bilmiyorum 🥹 Daha önce biri evde tuttu sonra bıraktı diye düşünüyorum evde gezmek istiyor. Balkondan içeri alınca aynı yerden bırakamam düşer diye evin kapısından 5 kat inip parka götürdüm hep orada geziyorlardı. Yarım saat sonra cama geri geldi 😅

blue_hpood

içeriye almayın, alışır. çelik telle önlem almanız lazım, düşmesi çok üzücü sonuçlar yaratır, bilginiz olsun..