Taze Mama Sorunu

sevgic

Selamlar aşırı seçici bir çocuğumuz var. Mama paketini ilk açtığımızda yaklaşık 3-4 gün kadar sorunsuz geçiyor. Ancak sonrasında kuru mama yemeyi reddediyor. 3 kiloluk mama alıyoruz ağzı kilitli paketlerden. Daha ekonomik olsun diye büyük boy da alamıyorum bu sebepten. çözüm önerisi olan var mı ? Daha önce ağzı kapaklı plastik kutuya koymayı denedik onda daha kötü oldu mama hepten bayatladı. Bu işte iyi bir marka önerisi var mıdır ?

4 CEVAP

Minminik

cam kavanoza koyup kapağını hava almayacak şekilde arasına bez koyup iyice sıkıştırmak ve mamayı vermeden su spreyi ile ıslatıp mamanın aromasını açığa çıkartabilirsiniz
cam kavanoza koyarken tepeleme doldurmaya çalışın kavanozu, sığmayınca diğer kavanozada tepeleme koyunki kavanozda arada hava kalmasın

Sevimcolak

Öğün olarak tabağına azar azar koymayı denediniz mi tabakta kalanı mı yemek istemiyor acaba çünkü mamalar tabakta kalınca aromasi gider ve bayatlar bir de bana göre kullandığınız mamalari beğenmemiş olabilir çünkü ilk 3 gün cazip geliyor sonrasında pek sevmiyorsa mamayı çok sevmemiş gibime geldi

Palyaco

Mama paketlerinde kilitli sistem hava alabiliyor birde kullandınız mama önemli ben happy cat Atlantik somonlu kullanıyorum 6 aydır çok memnunum aroması hep iyi ve bayatlama olmuyor

sevgic

N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı ve Portakallı mama kullanıyoruz aslında dediğim gibi ilk açtığımız günler burnu düşerek yiyip sonrasında bırakıyor. Köpek olduğu için yemesi gerekn miktar kadar öğün zamanı çıkarıyorum mamayı