Sokak Kedisinin Gözü?Acil

aytunccc123

Arkadaslar fotografini ekleyecegim ara sira ugrayan bir erkek kedimizdi kendisi en son 3-4 gün önce geldi hiçbir şeyi yoktu bugün bi geldi gözü gitmiş resmen büyük bir ihtimalle diger erkeklerle kavga etmis ve gozune tirmik almis asla kendisini tutturan sevdiren bir kedi değil hani veterinere goturmeyi geçtim damla bile yapmak çok zor hiç yanaşmaz
Birde sanki gördüğüm kadarıyla gözünü tamamen kaybetmiş yüzünde biraz kurumuş kanda var gibi çok ciddi bir tırmık almış sanırım gerçekten üzüldüm haline ama elimdende bi şey gelmiyor işte
Fotoğrafını ekliyorum alta digeride kıştan kalan fotosuydu

2 CEVAP

blue_hpood

sokak kedilerini yakalamak için kedi kapanları var, şehrinizdeki derneklerle iletişime geçin, instagramdan da duyurun, belki ödünç alabilirsiniz. yakalayıp veterinere götürüp acilen kısırlaştırın derim.

Emirrckr

Şu dakikadan sonra elinizden gelebilecek tek şey ve belki onun içinde en iyisi,kısırlaştırmak.
Maalesef sokaklarda her ne kadar kısır olmayan dişilere acısakta,erkekler de çok acımasız koşullarda yaşam sürüyorlar.
Aç kalıyorlar,yaralanıyorlar ve tam olarakta böyle kalıcı hasarlar alıyorlar.(hala sokak hayvanlarına kısırlaştırma karşıtlığı yapanlar bu görüntülere ne diyor acaba?)

Uzaktan görüp yorum yapmak istemem pek ama çok iyi durmuyor gözü maalesef.
Dediğiniz gibi tamamen kaybetmiş bile olabilir ama tam da anlaşılmıyor..
Lütfen onun sağlığı için bir şekilde yakalayıp veteriner hekime götürün.
Ve kısırlaştırma konusunu da düşünün mutlaka.
Artık belki de tek bir gözü var ve onu da kaybederse hayatı kararacak bu canın..