Saksıya Çiş Yapmasını Engelleme

Minminik

gün bitmiyorduki yaramaz bir sorun çıkartmasın.
büyük bir saksıda ev çiçeğimiz var toprağını yeni değiştirdik, bizimki içine çiş yapmaya başladı nasıl bir önlem almalıyım yapmaması için, toprağa ulaşamasın diye strech sera çektim ama tırnaklar kopartır, kolonya sıktım saksının etrafına başka ne yapabilirim?

6 CEVAP

pablopicasso

Merhaba,

Peyzaj çiçeği satanlarda dekoratif taşlar var cevizden büyük şeklinde…

Bu taşları alıp, toprağın üzerine sıklıkla dizin, hem toprağı tamamen kapatmış, hem de şık bir görüntü vermiş olursunuz. Minikte taşları eşeleyemeyeceğinden çiş yapamayacaktır. 🤗

Sevimcolak

Ben kedi olsam bende saksıya bir giderdim sanki☺️ toprağa dayanamaz kediler😾
pablopicassonun dediği mantıklı 👍👍

pablopicasso

Tecrübe ile sabit#Sevimcolak🤗

blue_hpood

balkona veya cam kenarına kaldırın, başka pek bir yolu yok maalesef, toprakta çiş yapmayı seviyorlar.

simbakedi

saksı toprağı koruyucular var, toprağa basmazsa çiş yapma içgüdüsü calismaz diye düsünüyorum :D

Minminik

balkon yok malesef evimizde, bizde evde çiçeğe ne kdar çok su veriyoruz dibi sürekli ıslak diye birbirimiz su veriyoruz zannediyorduk meğer yaramaz suluyormş, yerede yapmış biraz umarım alışkanlık edinmez