Kedim Saksılara Tuvaletini Yapıyor

BicrkBey

Merhaba 2 aylık bi kedim var 2 gündür saksılara tuvaletini yapıyor aslında kendi tuvaletine alışkın yerini biliyor ama balkonda otururken gidip saksıların dibine yapıyor. Ne yapabilirim

9 CEVAP

blue_hpood

balkonunuzda file veya tel var mı?

Emirrckr

Bizimkilerin öyle bir huyu yok neyseki sadece bazen balkonda içlerine girebiliyorlar koklayıp çıkıyorlar :))
Patiler batarsa silip alıyorum içeri.
Ama veterinerimizde görmüştüm ben onların da içerde 2-3 daimi kedileri var şu an tam aklımda değil ama sanki file mi ne geçirmişlerdi saksıların etrafına,öyle olunca giremiyorlar sanırım.
İsterseniz bi araştırın sizde.

Böyle pratik çözümler hariç vazgeçirme yolu var mı bilemiyorum.

Yusuf AYDIN

Aynı sorun bendede vardı saksı kenarlarına file yapa bilirsin

HaydutveNazli

Bizimki de oyle evdeki herseyi soldurdu saksi diplerini tasla kapatiyoruz artik

aslihan_e

Saksı toprak üst yüzeyine katman şeklinde bol tarçın serpin. Kediler tarçın kokusunu sevmez, uzak dururlar. Bitkiye de bir zararı olmaz. Tabi sizin kedide işe yarar mı bilemem.

pablopicasso

Merhaba,

Peyzaj çiçeği satanlarda dekoratif taşlar var cevizden büyük şeklinde…

Bu taşları alıp, toprağın üzerine sıklıkla dizin, hem toprağı tamamen kapatmış, hem de şık bir görüntü vermiş olursunuz. Minikte taşları eşeleyemeyeceğinden çiş yapamayacaktır. 🤗

Sevimcolak

İyiki bitkileri yemiyorlar senelerdir çiçek bakamıyorum evde hemen yemeye kalkıyorlar 😑

BicrkBey

File taşlar mantıklı, 😂 çiçekleri yemiyor bayada bahçe gibi balkonumuz deneyecegim fike alıp

Fistik23

Bir şey olmaz gübre niyetine çiçekleri besler :)